اخبار صنعت

از مخاطره CO غافل نشویم، شباهت برخی علایم مسمومیت گازی با کرونا

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نسبت به غفلت شهروندان از مخاطره مسمومیت با گاز مونوکسید کربن و گازگرفتگی در بحبوحه کرونا هشدار داد.

7 آذر 1399

درمان رگ به رگ شدن با طب سنتی

برای درمان رگ به رگ شدن با طب سنتی، استفاده از مرهم روغن کنجد و نفت سفید، بانداژ مخلوط سیر و روغن زیتون و قرار دان در آب نمک گرم توصیه میشود.

5 آذر 1399

روبات هوشمندی که به تناسب جهت نوع حرکت خود را معین می نماید ، حرکت با پا یا چرخ؟

تیمی از محققان روبات های متحرکی را با کاربرد نظامی طراحی نموده اند که با دخالت انسان یا بدون آن معین می نمایند که برای عبور از یک مکان از چرخ هایشان استفاده نمایند یا از پاها.

5 آذر 1399

هوای این شهر دیشب 4 درجه زیر نقطه انجماد بود

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی شرایط جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

4 آذر 1399

خبرنگاران رشد 52 درصدی تولید لوازم خانگی در نیمه نخست امسال

تهران- خبرنگاران- وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تولید انواع لوازم خانگی در نیمه نخست امسال با یک میلیون و 964 هزار و 200 دستگاه، افزایش 52.8 درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال داشته است.

2 آذر 1399

لیستی از کولبران واقعی به منظور فراهم سازی شرایط تردد آنان از مسیرهای قانونی تهیه گردد

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: لیستی از کولبران با همکاری وزارتخانه ها و نهاد های مربوطه تهیه گردد تا با تعیین شدن کولبران واقعی، اجازه کولبری از جهت های قانونی و اصلی به آنان داده گردد.

2 آذر 1399

انعقاد تفاهم نامه شرکت فجر جهاد با شرکت نفت پاسارگاد

تهران (پانا) - شرکت حمل و نقل جاده ای فجر جهاد با انعقاد تفاهم نامه ای با شرکت نفت پاسارگاد وارد عرصه لجستیک صنعت نفت کشور شد.

30 آبان 1399

خبرنگاران برطرف تنگناهای بنگاه های کوچک و متوسط ضرورت دارد

تهران - خبرنگاران - دبیر فراکسیون تشکل های اتاق بازرگانی ایران گفت: بنگاه های کوچک و متوسط پویاترین بخش اقتصاد در همه کشورهای پیشرفته هستند و ضرورت دارد این بخش در اقتصاد کشور تعالی یابد و از تنگناهای موجود خارج گردد.

29 آبان 1399

دومین رویداد الگوها و راهکارهای نوین در همکاری دانشگاه ها با جامعه و صنعت

دومین رویداد الگوها و راهکارهای نوین در همکاری دانشگاه ها با جامعه و صنعت به همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای اجرای سیاست ها و اقدامات به منظور توسعه ارتباط دانشگاه ها با جامعه و صنعت همزمان با هفته پژوهش و فناوری برگزار می گردد.

25 آبان 1399

نرخ درخواستی گندم کاران برای سال آینده

رییس بنیاد ملی گندمکاران گفت: اگر قیمت 4000 تومانی خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده تغییر نکند، تولید انجام می شود اما کشاورزان محصولات تولید شده خود را در بازار آزاد به کسانی می فروشند که حاضرند هزینه بیشتری بپردازند و اگر دولت نتواند با بازار آزاد...

25 آبان 1399

توزیع 60 میلیون ماسک 1300 تومانی در سراسر کشور

به زودی بیش از 60 میلیون ماسک استاندارد با قیمت 1300 تومان در سراسر کشور توزیع می شود.

22 آبان 1399

تاکید نخست وزیر عراق بر خروج نظامیان آمریکایی

مصطفی الکاظمی بار دیگر بر خروج نظامیان آمریکایی از عراق تاکید نمود.

19 آبان 1399

حمایت معاون اول رئیس جمهور از توسعه روستایی و تکمیل طرح های نیمه تمام کهگیلویه و بویراحمد

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: معاون اول رئیس جمهور به صورت ویژه از تکمیل طرح های نیمه تمام و توسعه مناطق روستایی استان حمایت می نماید.

15 آبان 1399

فوتبال خوزستان صدقه نمی خواهد ، وجود بندهایی برای کمک به تیم های نفتی

خبرنگاران/خوزستان عضو خوزستانی فراکسیون ورزش مجلس گفت: وزیر نفت به بندی از مصوبه مجلس در راستای منع کمک به ورزش قهرمانی اعتنا کرده است که ما می توانیم در همان مصوبه، 10 بند را که دست وزارت نفت برای کمک به تیم های نفتی باز گذاشته است را نشان دهیم. ...

14 آبان 1399

تردید معامله گران درباره افزایش برنامه ریزی شده تولید اوپک

معامله گران با استناد به سیگنال های نزولی بازار، درباره اجرای تسهیل کاهش تولید اوپک در سال 2021 اظهار تردید کردند.

14 آبان 1399

خبرنگاران افزایش 1.5 برابری آتش سوزی مناطق حفاظت شده کشور در 6 ماهه اول سال

تهران - خبرنگاران - رییس گروه برنامه ریزی، حفاظت و پشتیبانی دفتر زیستگاه های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در 6 ماه نخست سال جاری 7 هزار و 120 هکتار از مناطق حفاظت شده دچار آتش سوزی شد که نسبت به همه سال گذشته 1.5 برابر افزایش داشته است.

13 آبان 1399

دوره آموزشی فرآوری و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی برگزار گشت

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد از برگزاری دوره آموزشی یک روزه با عنوان فرآوری و کاهش ضایعات محصولات ویژه زنان روستایی اطلاع داد.

10 آبان 1399

تأمین مواد اولیه صنایع غذایی پیگیری شود

نشست اعضای انجمن صنایع غذایی استان با علی جهانگیری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی و سازمان های مربوطه برگزار گشت.

9 آبان 1399

پارک گورکی؛محبوب ترین پارک روسیه، تصاویر

این پارک سرسبز و تماشایی که چیزی حدود 45 هکتار از فضای سبز مسکو را تصاحب نموده، در امتداد رودخانه تماشایی مسکوا، رودخانه ای که چون خونی نیلگون در شریان های مسکو جریان یافته و سرزندگی و حیات را به جای جای این شهر بخشیده، کشیده شده است و جلوه بسیار زیبا...

8 آبان 1399

هزینه 8 میلیارد ریال برای مبارزه با شیوع کرونا در پالایشگاه گاز ایلام، تا به امروز

خبرنگاران/ایلام مدیر عامل پالایشگاه گاز ایلام گفت: تا به امروز بیش از 8 میلیارد ریال برای مبارزه با شیوع کرونا در این مکان صنعتی هزینه شده و تا ریشه کنی کامل این ویروس و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و سلامت همکاران، اعتبارات لازم تخصیص داده می شود....

5 آبان 1399
تعداد: (243)