مقالات گردشگری

تور استرالیا: سیدنی کانادا

سیدنی کجاستسیدنی شهری است در ساحل شرقی جزیره کیپ برتون در نوا اسکوشیای کانادا که در محدوده شهرداری منطقه کیپ برتون واقع است. سیدنی در سال 1785 از طریق دولت انگلیس تاسیس و در سال 1904 به عنوان یک شهر شناخته شد. سیدنی به عنوان مرکز مستعمره جزیره کیپ برتون شناخته...

5 بهمن 1400

مقررات نو سفر از ایران به انگلستان اعلام شد

در پی نگرانی از همه گیری گونه امیکرون ویروس کرونا، دولت انگلستان تمام مسافران ایرانی دارای کارت واکسن صادرشده از ایران را ملزم کرده است پس از ورود به این کشور و گذراندن 10 روز قرنطینه، دو نوبت تست کرونا بدهند.

29 دی 1400

یازدهمین همایش خلیج فارس، بین المللی شد

سعید پورعلی - معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی - با تاکید بر اهمیت برگزاری همایش اظهار کرد:

26 دی 1400

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: در نظام سلامت باید کار گروهی انجام داد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مراسم روز دانشجو گفت: نظام سلامت اگر توانست به صورت گروهی کار کند، منجر به ارتقای سلامت مردم می گردد.

25 دی 1400

تور ارزان اروپا: انتقاد شدید پاپ از سیاست های اروپا در قبال پناهندگان

رهبر کاتولیک های دنیا در بازدید از اردوگاه پناهندگانی در جزایر یونان انتقاد شدیدی به سیاست های پناهندگی اروپا و حصار کشی ها در مرزها وارد نموده و اظهار داشت که دریای مدیترانه در حال تبدیل شدن به قبرستانی بدون سنگ قبر است.

21 دی 1400

خسارت 3 هزار میلیارد تومانی فرسایش بادی به کشور

خبرگزاری خبرنگاران-مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها از خسارت 3 هزار میلیارد تومانی فرسایش بادی به کشور خبرداد.

10 دی 1400

راز ناگفته خودکشی غلامرضا تختی ! ، کاش فردین در خانه بود !

خبرنگاران: غلامرضا تختی ازچهره های معروف ایرانی و جهانی است که سرگذشت او و ماجرای خودکشی اش همچنان برای مردم خواندنی است.

3 دی 1400

جو زمین در حال دور شدن از زمین است

به گفته دانشمندان، پایین ترین قسمت جو زمین از سال 1980 تا به امروز 50 متر در هر دهه بالا رفته است و به همین دلیل هواپیما ها ممکن است مجبور شوند برای جلوگیری از تلاطم و آشفتگی های پرواز، در ارتفاع بالاتری پرواز کنند.

2 دی 1400

تاریخچه روز جهانگردی:

در سال 1964 از طرف سازمان ملل و براساس پیشنهاد کنفرانس بین المللی ترانسپورت و جهانگردی آن سازمان در رُم تعریفی برای جهانگردی به تصویب رسید که بدین شرح است: فرآیندی که شخص یا گروهی به منظور تفریح، بازدید از نقاط دیدنی، معالجه، مطالعه، تجارت، ورزش و یا...

26 آذر 1400

تور استانبول ارزان: برترین سوغاتی های استانبول

معرفی برترین سوغاتی های استانبولآیا شما نیز در پی خرید سوغاتی های شهر استانبول هستید؟ آیا می دانید که برترین سوغاتی های استانبول کدام هستند؟ از شما عزیزان همیشگی دعوت می گردد که با وب سایت دلباتان همراه باشید و اطلاعات بسیار مفیدی را در خصوص سوغات های...

23 آذر 1400

ویلای مدرن کوچک: همسایگان باغ ملی آشیانه های کتاب را بیشتر نمایند

پیمان سمندری، معاون اداره کتابخانه ملی ملک در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران؛ با بیان این که فقط محدوده نزدیک کتابخانه و موزه ملی ملک آشیانه های کتاب جانمایی شدند، بیان کرد: اطراف باغ ملی مجموعه ساختمان های وزارت امورخارجه، موزه پست، موزه ملی ایران و...

23 آذر 1400

تور استانبول: برج دختر استانبول و افسانه های مربوط به آن

برج دختر استانبولبرج دختر استانبول را می توان یکی از برترین و دیدنی ترین برج های این شهر دانست که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران بازدید از آن را در تور استانبول در میان برنامه سفر خود قرار می دهند. برج دختر به علت قرار گرفتن در موقعیت مناسب و زیبایی منحصر...

17 آذر 1400

چه کسانی در اولویت تزریق واکسن هستند

تهران (پانا) - در حالی که همچنان 23 درصد از شهروندان با وجود در دسترس بودن واکسن های کرونا از تزریق آن سر باز می زنند تزریق دوز سوم واکسن برای کادر درمان تقریباً رو به اتمام است و هم اینک نوبت به تزریق دوز یادآور سالمندان رسیده است.

14 آذر 1400

تور یونان ارزان: انگلیس درخواست یونان را برای بازگرداندن مجسمه های پارتنون رد کرد

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، انگلیس درخواست یونان را برای بازگرداندن مجسمه های پارتنون رد کرد.

5 آذر 1400

در اولین دیدار با ماکرون پس از بحران زیردریایی ها، بایدن: کج سلیقگی کردیم

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با همتای فرانسوی خود در رم پذیرفت که کشورش در جریان اعلام اتحاد نو در منطقه اقیانوس هند-آرام کج سلیقگی کرده بود.

2 آذر 1400

مقاله: نصیحت هایی کاربردی برای 20 ساله ها، آنالیز اشتباهاتی که در دهه 20 زندگی افراد رخ می دهد

شما میانگین 5 نفر از افرادی هستید که بیشترین وقت تان را با آن ها می گذرانید. شما حاصل مجموعه تاثیراتی هستید که می پذیرید. این قطعات نصیحتی را در کنار یکدیگر قرار دهید و با کسانی ارتباط برقرار کنید که تجربه ها و اثرگذاری های فوق العاده دارند.

28 آبان 1400

جهانگیری: مردم تنها کالا های ضروری را تهیه می نمایند

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با اشاره به فرایند افزایش قیمت ها و گرانی در بازار گفت: بار تورم و افزایش قیمت ها بر دوش اصناف است و این مساله باعث رکود کسب وکار ها در بازار شده است.

25 آبان 1400

صدور 250 فقره پروانه فراوری انفرادی صنایع دستی در لرستان

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، صدور 250 فقره پروانه فراوری انفرادی صنایع دستی در لرستان صورت پذیرفت.

21 آبان 1400

خیرین مدرسه ساز نمونه واقعی الگوی مشارکتی هستند

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه از 2 هزار کلاس درس در حال ساخت، کار احداث هزار کلاس را خیرین تعهد نموده اند آنان را نمونه واقعی الگوی مشارکتی برشمرد.

13 آبان 1400

شروع صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی

سرپرست مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از شروع صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی برای همه ایرانیان اطلاع داد.

2 آبان 1400
تعداد: (382)