سلامتی و پزشکی

آنفلوآنزا هم مزمن می گردد

پزشکان در یک مطالعه نو تایید کردند که مبتلایان به آنفلوآنزا هم می توانند علائم طولانی مدتی شبیه به بیماری کووید مزمن داشته باشند.

3 آذر 1400

بازگشایی مدارس خراسان جنوبی تابع مصوبات ستاد ملی کرونا است

خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، براساس مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم.

30 آبان 1400

مقاله: نصیحت هایی کاربردی برای 20 ساله ها، آنالیز اشتباهاتی که در دهه 20 زندگی افراد رخ می دهد

شما میانگین 5 نفر از افرادی هستید که بیشترین وقت تان را با آن ها می گذرانید. شما حاصل مجموعه تاثیراتی هستید که می پذیرید. این قطعات نصیحتی را در کنار یکدیگر قرار دهید و با کسانی ارتباط برقرار کنید که تجربه ها و اثرگذاری های فوق العاده دارند.

28 آبان 1400

رژیم غذایی هیپو آلرژنیک

رژیم غذایی هیپوآلرژنیک یکی از برترین شیوه های اجتناب از آلرژی های غذایی است. این رژیم غذایی می تواند به ایجاد مقاومت فرد در مقابل آلرژی یاری نماید. در این جا یک آنالیز در رابطه با یک رژیم غذایی ساده اما مؤثر انجام می دهیم.

26 آبان 1400

تخفیف 40 درصدی مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی

خبرنگاران/قم مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم با توجه به نقشی که در سلامت باروری بانوان دارد با اعمال تخفیف 40 درصدی در طرح پایش سلامت باروری بانوان را آنالیز و فرایند درمان آن ها را شروع می نماید.

22 آبان 1400

تغذیه بچه ها را جدی بگیرید

سلامت خبرنگاران : نکات طلایی در تغذیه بچه ها را در این فیلم مشاهده کنید.

18 آبان 1400

افزایش اهدا و پیوند عضو در خوزستان در بحبوحه کرونا

خبرنگاران/خوزستان مدیر مرکز هماهنگی و فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به افزایش موارد اهدا و پیوند عضو در استان خوزستان، از ارتقای 36 رتبه ای این دانشگاه در پیوند اعضا اطلاع داد.

10 آبان 1400

کنترل فشار خون در زمان بارداری

چگونه میتوان افزایش فشار خون بارداری را کنترل کرد؟ باید فواصل معاینات را کوتاهتر کنید تا فشار خون، وجود پروتئین در ادرار و هر گونه تغییر در وضع شما زود به زود کنترل گردد. می توان وضع جنین را با میزان گیری هفتگی و یا هر دو هفته یکبار BPP و تست های non stress...

9 آبان 1400

نگاهی به کاربرد پزشکی کامفریا

گیاهی کوچک با ساقه های زیرزمینی کوتاه است. برگ های زوج، بیضی شکل، صاف بدون کرک، گوشه دار و به طول 6-15 سانتی متر هستند که در سطح زمین با رگبرگ های برجسته پهن می شوند. گل ها

6 آبان 1400

مقاله: برای بالکن و تراس از چه کفپوشی استفاده کنیم؟

به صورت کلی چوب ها به دو دسته سوزنی برگ و پهن برگ تقسیم می گردند. معمولاً چوب های سوزنی برگ بعلت سبکی چوب و دانسیته کم آنها، برای محیط های کم رفت و آمد مثل اتاق خواب ها استفاده می شوند.پهن برگان بعلت دارا بودن مقاومت، استحکام و دانسیته بیشتر در تمام محیط...

4 آبان 1400

شروع صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی

سرپرست مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از شروع صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی برای همه ایرانیان اطلاع داد.

2 آبان 1400

حقایق تغذیه ای آناناس

آناناس دارای مواد غذایی سالم، ویتامین ها و مواد معدنی متعدد می باشد. این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با فواید درمانی، حقایق تغذیه ای و مصارف میوه آناناس ارائه می دهد.

2 آبان 1400

هیدروکسید بیسموت Bismuth

داروهای هومیوپاتی/ داروهای پرمصرف محدوده عملکرد: عمدتاً بر لوله گوارش، روان و سیستم عصبی. ویژگیهای ساختاری:عمدتاً به شکل حاد است و خصوصیات ساختاری خاصی نمی توان برای آن در نظر گرفت. اما در موارد حاد خصوصیات آن بسیار شبیه Phosp است.

30 مهر 1400

مقاله: تعبیر خواب مدفوع از نظر معبران چیست؟

امام صادق (ع) می فرماید: دیدن مدفوع در خواب را می توان از چهار وجه تعبیر کرد. اول آن است که گرفتار مال حرام می شوی. همچنین اشاره به گشایش در امور دارد. تعبیر دیگر آن است که شما از مال خود به زنتان می بخشید. دیگر معنی آن می تواند رسیدن به ثروت و برآورده شدن آرزوها...

29 مهر 1400

علایم هموگلوبین پایین

علایم هموگلوبین پایین اغلب بسیار فریبنده است و ممکن است مدت ها نادیده گرفته شود. در این مقاله یک مرور کلی از علایم و نشانه های مختلف تعداد هموگلوبین پایین فراهم شده است که به شما درک بهتری از این شرایط می دهد.

28 مهر 1400

اشتباهی رایج در مصرف قرص های دارویی

ترکیب صحیح داروها می تواند به درمان بیماری کمک کند اما با یک اشتباه جزئی، احتمال ابتلا به بیماری شدید یا حتی خطر مرگ وجود دارد.

25 مهر 1400

مهاجرت پرستاران ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، تبدیل شرایط نیروهای پرستارای در دستور کار قرار گیرد

مسئول آموزش سازمان نظام پرستاری گفت: جاذبه های کشور مقصد و عدم رسیدگی به مطالبات پرستاران در کشور مبدا، اصلی ترین دلایل مهاجرت این قشر است.

23 مهر 1400

زالی: افراد ناتوان در منزل واکسینه می شوند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از اعزام واحد های سیار واکسیناسیون به منازل افراد ناتوان در تهران اطلاع داد.

21 مهر 1400

خواب را دریابیم

خوب خوابیدن یا دست کم به میزان کافی خوابیدن، یک درگیری جانفرسای همیشگی برای دانشجویان پزشکی، رزیدنت ها و حتی پزشکان فارغ التحصیل شده است. مشکل ساعت های کش دار کشیک ها نیست. مشکل زنگ های دیروقت نیمه شب و غلت زدن های فراوان در نگرانی بیماران روزهای قبل...

20 مهر 1400

اثرات مضر جوش شیرین که در پخت نان ها مصرف می گردد

خمیر نان به صورت بیولوژیکی، یعنی به وسیله میکروارگانیسم های مخمر نانوایی، گاز CO2 فراوری می نماید که این عمل، باعث پوکی نان می گردد. هم چنین این میکرو ارگانیسم ها، اسیدهایی فراوری می نمایند که باعث فرم پذیری نان می گردد و طعم و بوی نان را بهبود می بخشد....

17 مهر 1400
تعداد: (439)