400 نقطه پایتخت پرخطر است

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 400 نقطه ویژه عبور خط لوله گاز از شهران به دیگر مناطق پایتخت وجود دارد که این نقاط پرخطر هستند.

400 نقطه پایتخت پرخطر است

به گزارش ایرنا، اسماعیل نجار در مراسم افتتاحیه چهارمین همایش ملی و نخستین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری با بیان این خبر گفت: سال 95 حادثه انفجار خط لوله گاز در منطقه شهران روی داد که اگر این حادثه در ساعت های اولیه صبح اتفاق نمی افتاد خسارات جانی بسیار زیادی داشت.

وی همچنین با اشاره به حادثه پلاسکو در دی ماه سال 95 گفت: سطح این حادثه محلی بود اما به حادثه بین المللی تبدیل شد. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت ارائه آموزش به همه اقشار مختلف به حوادث آتش سوزی در مدارس شین آباد و نیز سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: این حوادث بار روانی منفی بسیاری ایجاد کردند.

به گفته وی اگر معلم مدرسه شین آباد (آذربایجان غربی) به دانش آموزان می گفت که از کلاس خارج شوند هیچ اتفاقی رخ نمی داد و فقط مدرسه تخریب می شد. نجار گفت: اگر فرهنگ سازی درست گردد دیگر شاهد وقوع سالانه 175 هزار آتش سوزی در کشور نخواهیم بود.

  • زندگی شهری پرخطر

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه شهرهای کشور در حال توسعه هستند گفت: با توسعه فضاهای شهری و همچنین احداث ساختمان های بلندمرتبه سبک زندگی شهری بسیار پیچیده و پرخطر شده است.

مهدی داوری اظهارداشت: با رشد جمعیت شاهد افزایش حوادث بویژه در بخش آتش سوزی نیز هستیم که ضرورت دارد به مباحث علمی و تخصصی حوزه مدیریت بحران شهری توجه بیشتری گردد. وی درباره برگزاری این همایش بین المللی نیز شرح داد: برای اولین بار سال جاری همایش 2 روزه آتش نشانی و ایمنی شهری بصورت بین المللی کار خود را با همکاری هشت دانشگاه معتبر مستقر در تهران شروع کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 178

به "400 نقطه پایتخت پرخطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400 نقطه پایتخت پرخطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید