گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

به گزارش بوستان گفتگو، ایرنا نوشت: روزنامه واشنگتن پست گزارش داد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته تماس تلفنی پرتنشی با نخست وزیر انگلیس داشته و سفر او به فرانسه نیز توام با عصبانیت و نارضایتی بوده است.

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

به گزارش این روزنامه آمریکایی نوشت، جمعه گذشته هنگامی که ترامپ سوار بر هواپیمای ایر فورس وان عازم پاریس شد ترزا می نخست وزیر انگلیس با وی تماس گرفت تا پیروزی جمهوریخواهان در انتخابات سنا را تبریک بگوید اما با بدخلقی با وی برخورد کرد.

به نوشته واشنگتن پست، ترامپ به خاطر اینکه انگلیس اقدام کافی برای مهار ایران انجام نمی دهد، ترزا می را سرزنش کرد. رئیس جمهوری آمریکا همچنین نخست وزیر انگلیس را به دلیل مساله برگزیت و توافقنامه های تجاری با کشورهای اروپایی (که از نظر وی غیرمنصفانه است) زیر سوال برد. ترزا می پیشتر هم با گستاخی ترامپ روبرو شده بود اما به گفته مقام های مطلع آمریکایی و اروپایی، مشاوران نخست وزیر انگلیس از رفتار زشت ترامپ جا خوردند.ترامپ 18 اردیبهشت به رغم مخالفت های جهانی از برجام خارج شد. اروپایی ها و سایر طرف های برجام و حتی کشورهای دیگر از این توافق حمایت کردند و از تصمیم ترامپ استقبال نکردند.امانوئل مکرون رئیس جمهوری آمریکا یکی از سرانی بود که کوشش کرد با بهره گیری از روابط نزدیک خود با ترامپ آمریکا در این توافقنامه بماند. اما روابط ترامپ با مکرون نیز رو به وخامت گذاشته است. تنش در مناسبات دو طرف در سفر هفته جاری ترامپ به فرانسه آشکار بود. رئیس جمهوری آمریکا برای شرکت در مراسم یکصدمین سالگرد انتها جنگ جهانی اول به فرانسه رفته بود که سفر وی حاشیه های زیادی در پی داشت.به گزارش واشنگتن پست، ترامپ از اینکه مکرون علنا گسترش ملی گرایی را نکوهش نموده بود، عصبانی بود زیرا وی اظهارات مکرون را حمله به شخص خود می دانست.مکرون هفته گذشته با اشاره به لزوم تشکیل ارتش مشترک اروپایی گفته بود: ما باید در مقابل چین، روسیه و حتی آمریکا از خودمان دفاع کنیم. ترامپ این اظهارات را توهین آمیز تلقی نموده بود.ترامپ در جریان سفر 43 ساعته ای که به پاریس داشت، نگران احتمال بازشماری در انتخابات فلوریدا برای کرسی سنا و ناراضی از پیروزی از دموکرات ها در برخی ایالت های آمریکا بود. او همچنین به دلیل انتقاد رسانه ها از عدم حضور وی در گورستان سربازان کشته شده در جنگ جهانی اول، خشم خود را بر سر کارکنانش خالی می کرد.در رقابت های انتخاباتی فلوریدا بر سر کرسی سنا ریک اسکات نامزد جمهوریخواه 50.1 درصد آرا و بیل نلسون نامزد دموکرات 49.9 درصد آرا را به دست آوردند که به دلیل نزدیک بودن نتیجه دستور بازشماری آرا صادر شد.

52310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 99

به "گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید