علل رشد شیوع کرونا شناسایی و محدودیت های هوشمند اجرا شود

به گزارش بوستان گفتگو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور، گزارش سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را از تغییر شرایط شیوع بیماری کرونا در شماری از شهرستانها از حالت هشدار و قرمز به شرایط زرد یا سفید، امیدوار کننده خواند و تاکید کرد که این گزارش نشان دهنده نقش بسیار مهم مردم در فرایند مقابله با بیماری کرونا به دلیل رعایت دستورالعمل ها و جدی دریافت هشدارها از سوی آنان است و بی تردید این مقابله و مبارزه بدون همراهی مردم به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

علل رشد شیوع کرونا شناسایی و محدودیت های هوشمند اجرا شود

روحانی اظهار کرد: بی تردید صرفا با طراحی و مشخص دستورالعمل های بهداشتی و نظارت و مراقبت های دستگاه های مسئول، نمی توان با بیماری کرونا مبارزه کرد و لازمه کارآمدی این مبارزه، مراقبت و نظارت های همه جانبه، هوشمند و دقیق هم از سوی دستگاه های مرتبط و هم از سوی خود مردم است.

رئیس جمهور با ابراز تاسف از تداوم شرایط قرمز در برخی نقاط و شهرستان های کشور و یا احتمال تبدیل شرایط هشدار به قرمز در برخی دیگر از شهرستان ها گفت: مردم به ویژه در این شهرستان ها باید با شدت و حساسیت بیشتری دستورالعمل های پزشکی را مراعات کنند چرا که تداوم این شرایط ممکن است به مراحل حساسی بینجامد که در آن صورت قطعا ناگزیر از اعمال محدودیت های خاص خواهیم بود و ضمن آنکه همه باید نگران خستگی، فرسودگی و کاهش توان کادر درمانی کشور باشند که بیش از چهار ماه است بی وقفه در صف مقابله با کرونا در حال کار مجاهدانه هستند.

روحانی اظهار کرد: مسئولان ستادهای استانی مقابله با کرونا موظف به اجرا و نظارت دقیق دستورالعمل ها هستند و ضروری است سریعا علل رشد و عدم کاهش شیوع کرونا در استان های خود را شناسایی کنند تا متناسب با علل رشد و افزایش این بیماری، محدودیت های هوشمند به مرحله اجرا گذاشته شود.

رئیس جمهور اضافه نمود: کماکان ضروری است مردم از حضور در اجتماعات، دورهمی ها، مراسم عروسی و عزا و مکان های سرپوشیده، پرهیز کنند و استفاده از ماسک که تاثیر خود را به خوبی نشان داده، به عنوان یک ضرورت و اجبار، مورد مراعات قرار گیرد.

روحانی همچنین خطاب به مردم گفت: دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا صرفا توصیه های پزشکی نیست و باید به مثابه مقرارت پزشکی لازم الاجرا به آن نگریسته شوند تا بتوانیم این بیماری را مهار کنیم. در همین ارتباط باید زندگی جدید سازگاری با این ویروس را تجربه کنیم و رعایت دستورالعمل ها باید به عادت همگانی تبدیل شود.

رئیس جمهور همکاری بیشتر سازمان های مردم نهاد و ایجاد پویش های اجتماعی در نهادینه کردن فرهنگ اجرای دستورالعمل های مرتبط با مقابله با بیماری کرونا را ضروری خواند و از مردم خواست در کنار نهادهای نظارتی، در یادآوری ضرورت اجرای دستورالعمل های بهداشتی به یکدیگر فعال باشند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1215

به "علل رشد شیوع کرونا شناسایی و محدودیت های هوشمند اجرا شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علل رشد شیوع کرونا شناسایی و محدودیت های هوشمند اجرا شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید