سیگنال های خروج احتمالی یونان از منطقه یورو فاجعه بار است

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران: وزیر امور خارجه آلمان سیگنال های خروج احتمالی یونان از منطقه یورو به خارج را فاجعه بار خوانده و درباره از دست رفتن اعتبار اروپا در جهان در سایه چنین رخدادی هشدار داد.

سیگنال های خروج احتمالی یونان از منطقه یورو فاجعه بار است

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل بوستان گفتگو، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان در تبادل نظر با روزنامه تاگس اشپیگل، درباره عواقب خروج یونان از منطقه یورو برای اتحادیه اروپا هشدار داده و گفت: حتی اگر ما بتوانیم از لحاظ سیاست های ارزی و مالی بر چنین تحولی غلبه کنیم اما سیگنال های خروج یونان از منطقه یورو به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا فاجعه بار خواهد بود. کشورهای چین، هند و آمریکا دقیقا این مسئله را ارزیابی می نمایند که آیا اروپاییان بر این بحران غلبه می نمایند یا شکست می خورند.

اشتاین مایر همچنین گفت: با خروج یونان از منطقه یورو، اروپا اعتبار و اعتماد خود در دنیا را از دست می دهد.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین شدیدا به رفتارهای دولت یونان انتقاد نموده و گفت: رفتارهای آتن مخلوطی از بی تجربگی، ایدئولوژی و شعارهای افراطی است که دولت یونان با آن مذاکرات درباره حل مناقشات بر سر بدهی ها را به بن بست راند.

وی با اشاره به همه پرسی که امروز در یونان درباره سیاست های ریاضتی برگزار می گردد، گفت: بعد از نه یونانی ها در این همه پرسی به هیچ عنوان دستیابی به توافق با آتن راحت تر نمی گردد. یونان باید مشترکا با شرکای خود به دنبال راهی برای خروج از این بحران باشد که به اروپا و دیگر کشورهای عضو منطقه یورو فشار بیش از حد وارد نگردد.

یونانی ها امروز یکشنبه با آمدن به پای صندق های رأی در خصوص پذیرش گزینه ریاضت مالی در مقابل یاری های بین المللی تصمیم گیری خواهند کرد و معین خواهند کرد که آیا ناحیه پولی یورو را پس از هفت سال تحمل محنت مالی ترک خواهند کرد یا خیر.

تسیپراس، نخست وزیریونان پیشتر خطاب به هزاران مشارکت نماینده در راهپیمایی حامیان رأی نه در آتن گفته بود که روز یکشنبه، ما باید پیغام دموکراسی و حیثیت خود را به دنیا ارسال کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 17 خرداد 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1030

به "سیگنال های خروج احتمالی یونان از منطقه یورو فاجعه بار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال های خروج احتمالی یونان از منطقه یورو فاجعه بار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید