روسیه: به همکاری با آمریکا در باب برجام امیدواریم

به گزارش بوستان گفتگو، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن، می گوید دولت مسکو درخواست هایی را در راستای آغاز نخستین تماس ها با دولت جدید واشنگتن، به کاخ سفید ارسال کرده است.

روسیه: به همکاری با آمریکا در باب برجام امیدواریم

وی در این باره افزود: روی پیشرفت در باب توافق هسته ای ایران و همکاری عملگرایانه با دولت واشنگتن در باب این موضوع و شماری از دیگر موضوعات، حساب باز می کنم.

با این حال، این مقام روس تائید کرد که از حجم فشارهای آمریکا علیه مسکو به ویژه در باب اتهامات حقوق بشری و حوزه هایی چون آزادی ادیان، کاسته نخواهد شد.

اما وی در توضیح موضوعاتی که می تواند به همکاری میان مسکو و دولت جدید واشنگتن منجر شود؛ افزود: یک مثال علنی برنامه هسته ای ایران است. بایدن از قصد خود برای بازگشت به آن صحبت کرده اگرچه نحوه انجام این کار به طور کامل مشخص نیست. اما مهمترین مسئله آن است که موضوع بازگشت به برجام اعلام شده و این یک تعامل همه جانبه است که روسیه برای انجام آن آمادگی دارد. امید دارم که در آینده نزدیک شاهد پیشرفت در این زمینه باشیم.

به گزارش خبرنگاران، اظهارات آنتونوف در حالی ایراد شد که ایران می گوید دولت بایدن فقط با لغو کامل همه تحریم ها و بازگشت بدون پیش شرط به برجام می تواند راه خود را از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا جدا کند.

آمریکا طی روزهای گذشته با چند اقدام سیاسی که بیشتر جنبه نمایشی داشت و هیچ گره ای از کلاف پیچیده تحریم های ضدایرانی باز نکرد؛ مدعی شد که گام هایی را برای نشان دادن حسن نیت خود برداشته و دیگر تا پای میز مذاکره ننشیند، گام بیشتری بر نخواهد داشت!

این در حالی است که ایران می گوید اصولاً یک بار برای همیشه درباره برجام مذاکره کرده و از همین رو، ادعای آمریکا بی اساس است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1613

به "روسیه: به همکاری با آمریکا در باب برجام امیدواریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: به همکاری با آمریکا در باب برجام امیدواریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید