واکنش ایران به خارج شدن برخی اسامی از لیست تحریم های آمریکا

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران : سخنگوی وزارت امور خارجه با انتشار توئیتی خطاب به مقام های آمریکایی گفت که خارج کردن گزینشی اسامی از فهرست تحریم شدگان، نه به گفت وگوهای برجام مربوط است و نه به عنوان پیامی از حسن نیت دیده می شود.

واکنش ایران به خارج شدن برخی اسامی از لیست تحریم های آمریکا

به گزارش به نقل از خبرآنلاین، سعید خطیب زاده در توئیتی نوشت: خارج کردن گزینشی اسامی از فهرست تحریم شدگان، نه به گفت وگوهای مربوط است و نه به عنوان پیامی از حسن نیت دیده می شود - خصوصا وقتی با تجدید تروریسم اقتصادی همراه است.

وی افزود: بایدن باید به جای پا گذاشتن جای پای ترامپ، با رفع موثر و قابل راستی آزمایی تحریم ها، از شکست حداکثری او دست بکشد.

لازم به ذکر است که روز گذشته وزارت خزانه داری آمریکا اسامی 3 مقام سابق دولت ایران را از فهرست تحریم ها خارج کرد.

دولت آمریکا علاوه بر این نام دو شرکت را که قبلاً به اتهام اکتساب، فروش، انتقال یا بازاریابی برای محصولات پتروشیمی ایران در فهرست تحریم ها قرار گرفته بودند نیز از فهرست تحریم ها خارج کرده است.

خزانه داری آمریکا گفته این اقدام در نتیجه تغییر رفتار یا شرایط نفرات و نهادهای تحریم شده صورت گرفته و تعهد واشنگتن را به رفع تحریم ها در صورت تغییر رفتار نشان می دهد.

یک مقام آمریکایی گفته خارج کردن نام این فرد از فهرست تحریم ها طبق یک روال مرسوم در وزارت خزانه داری صورت گرفته و ارتباطی با مذاکرات وین برای بازگشت به برجام ندارد.

در بیانیه دیگری که روی وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته اسامی سه فرد ایران به نام های احمد قلعه بانی، فرزاد بازرگان و محمد معینی به عنوان اشخاص ایرانی که نامشان از فهرست تحریم ها حذف شده دیده می شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1775

به "واکنش ایران به خارج شدن برخی اسامی از لیست تحریم های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به خارج شدن برخی اسامی از لیست تحریم های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید