اخبار اقتصادی

بازگشایی مدارس خراسان جنوبی تابع مصوبات ستاد ملی کرونا است

خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، براساس مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم.

30 آبان 1400

جهانگیری: مردم تنها کالا های ضروری را تهیه می نمایند

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با اشاره به فرایند افزایش قیمت ها و گرانی در بازار گفت: بار تورم و افزایش قیمت ها بر دوش اصناف است و این مساله باعث رکود کسب وکار ها در بازار شده است.

25 آبان 1400

تحقیقات جمهوری خواستار در خصوص لغو بعضی تحریم های آمریکا علیه ایران

گروهی متشکل از 33 قانونگذار جمهوری خواه آمریکا تحقیقات خود در خصوص لغو بعضی تحریم های آمریکا علیه ایران را شروع کردند.

20 آبان 1400

تجارت با عربستان بعد از 1، 5 سال قطعی روابط

سخنگوی گمرک از آغاز روابط اقتصادی ایران و عربستان با صادرات 39 هزار دلاری به این کشور در دولت سیزدهم خبر داد.

19 آبان 1400

کاربرد فناوری نانو در صنعت کاغذ سازی چیست ؟

علوم و فناوری نانو موجب تحول در علم مواد شده و توسعه گستره ای از مواد نو و بهبود یافته از طریق نانو ساختارها را در پی دارد. این پیشرفت ها برای صنعت کاغذ می تواند از اهمیت حیاتی برخوردار باشد.

12 آبان 1400

امضای تفاهم نامه همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و صندوق کارآفرینی امید

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تفاهم نامه ای در مورد اجرای طرح های توسعه پایدار منظومه روستایی امضا کردند.

1 آبان 1400

مقاله: تعبیر خواب مدفوع از نظر معبران چیست؟

امام صادق (ع) می فرماید: دیدن مدفوع در خواب را می توان از چهار وجه تعبیر کرد. اول آن است که گرفتار مال حرام می شوی. همچنین اشاره به گشایش در امور دارد. تعبیر دیگر آن است که شما از مال خود به زنتان می بخشید. دیگر معنی آن می تواند رسیدن به ثروت و برآورده شدن آرزوها...

29 مهر 1400

تور آلمان: افزایش نگرانی آلمان از تشدید تنش نظامی بین چین و تایوان

همزمان با ادعاهای اخیر تایوان در مورد نقض حریم هوایی خود از سوی چین، دولت آلمان نسبت به تشدید تنش در منطقه به شدت ابراز نگرانی کرد.

21 مهر 1400

طراحی سر در ورودی ویلا: شروع خرید تضمینی سیب صنعتی از باغداران آذربایجان غربی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از شروع خرید تضمینی سیب صنعتی (درجه سه) از باغداران آذربایجان غربی با قیمت هر کیلوگرم 14 هزار و 600 ریال اطلاع داد.

19 مهر 1400

تاکید محرابیان بر تسریع در تبدیل شرایط ایثارگران صنعت آب و برق

وزیر نیرو طی دستوری به شرکت های مادر تخصصی صنعت آب و برق کشور، خواهان تسریع در تبدیل شرایط ایثارگران مشمول در این صنعت شد.

18 مهر 1400

فراوری موبایل ایرانی کاهش یافت ، موبایل ایرانی هم قیمت وارداتی ها!

به گزارش خبرنگاران، تشدید تحریم ها مونتاژ بعضی موبایل ایرانی را متوقف کرد. سال 86 اولین برند هوشمند جی ال ایکس در ایران مونتاژ شد اما 9 سال بعد حمید سعیدی، مدیرعامل شرکت جی ال ایکس از ورشکستگی سه شرکت گوشی GLX اطلاع داد.

12 مهر 1400

نگاه عدالت محور به منطقه ها محروم اولویت دولت سیزدهم است

خاندوزی با اشاره به اینکه نگاه عدالت محور به منطقه ها محروم اولویت دولت سیزدهم است، گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام آبدانان در دولت پیگیری می شود.

11 مهر 1400

منشور غذایی برای بچه ها بیمار(1)

در کشور ما عادات و سنن خاصی در مورد تغذیه در بیماری ها وجود دارد که در برخی موارد منطبق با اصول صحیح تغذیه ای نیست و می تواند بسیار زیان آور و مخاطره آمیز باشد. این مسأله در بچه ها اهمیت بیشتری دارد، زیرا این گروه سنی به دلیل رشد سریع و تغییرات وسیعی...

8 مهر 1400

تاکید فاطمی امین بر الزام سیمانی ها به ثبت معاملات در سامانه افق

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر الزام فعالان صنعت سیمان به ثبت اطلاعات معاملات خود در سامانه افق تاکید نمود.

3 مهر 1400

داور ویدئویی استادیوم آزادی اجاره ای می گردد

به گزارش خبرنگاران، فدراسیون فوتبال ایران پس از الزام فیفا مبنی بر استفاده از داور ویدئویی برای ادامه میزبانی تیم ملی ایران در مرحله انتخابی نهایی جام جهانی قطر خواهان همکاری با شرکت هایتای شد تا بتواند تجهیزات مورد تأیید را به تهران بیاورد.

1 مهر 1400

جیب خالی، غذای عالی

روزهای آخر ماه، برای حقوق بگیرها روزهای برخورد کفگیر به ته دیگ است. روزهای نه گفتن به زن و بچه و وعده اول ماه را دادن. اما برای برخی خانواده ها بیشتر روزها همین حکایت کفگیر و ته دیگ است. خانواده های کم درآمدی که حتی اگر کم جمعیت هم باشند، باز هم کرایه...

31 شهریور 1400

مسکن مهر پردیس مقرون به صرفه شد

تهران (پانا) - معاون وزیر راه و شهرسازی می گوید به علت عرضه بالای مسکن مهر در شهر نو پردیس قیمت مسکن در ماه های اخیر در این منطقه کاهش یافته است.

28 شهریور 1400

وحیدی: سازمان برنامه به تعهداتش درباره زلزله زدگان خراسان شمالی عمل کند

نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی در تذکری بر لزوم اجرای تعهدات سازمان برنامه و بودجه درباره مردم زلزله زده استان خراسان شمالی تاکید نمود.

22 شهریور 1400

تعطیلی مدارس هزینه های جبران ناپذیری بر جامعه تحمیل می کند، تمهیدات بازگشایی مدارس

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هدف ما بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس است، گفت: آموزش و پرورش برای اینکه بتواند مدارس کشور را بازگشایی کند نیازمند همکاری و همراهی مردم، دستگاه ها و نهادهای مختلف است.

17 شهریور 1400

بهترین روش های آوردن و جذب انرژی مثبت در خانه

همه ما از انرژی تشکیل شده ایم و هر آن چیزی که در جهان وجود دارد دارای انرژی مادی و معنوی است. عدم تعادل در این انرژی و ارتعاشات منفی می تواند روی حالات و احساسات ما تأثیر بگذارد. افزایش انرژی مثبت خانه موجب می شود تا احساسات خوب بیشتری در ما ایجاد شود. به...

8 شهریور 1400
تعداد: (544)