بحران یمن به وسیله سیاسی حل می گردد نه جنگ تحمیلی

به گزارش بوستان گفتگو، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از هرگونه نقش آفرینی موثر سازمان ملل متحد در حل بحران یمن توجه به شرایط بسیار سخت برگرفته از جنگ و محاصره مالی تحمیل شده به مردم یمن را بیان کرد.

بحران یمن به وسیله سیاسی حل می گردد نه جنگ تحمیلی

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، مارتین گریفیتس، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن که به منظور رایزنی پیرامون ابعاد مختلف بحران یمن به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است، در دیدار با محمدجواد ظریف، آخرین شرایط بحران یمن و راه های دستیابی به صلح و ثبات این کشور را مورد گفت وگو و گفتگو قرار داد.

وزیر امور خارجه در این دیدار، با اشاره به تحولات یمن پس از شروع بحران در این کشور به ویژه سوابق تحرکات و ابتکارات جمهوری اسلامی ایران طی این سال ها و از طرق مختلف، به تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران برای پایان دادن به این بحران عظیم انسانی در منطقه پرداخت.

وی بر لزوم کاهش آلام و مسائل مردم محروم یمن تاکید نمود و تنها راه چاره بحران یمن را به وسیله سیاسی و نه جنگ تحمیلی دانست.

محمدجواد ظریف در این دیدار، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران را در حمایت از هر گونه نقش آفرینی موثر سازمان ملل متحد در حل این بحران با توجه به شرایط بسیار سخت برگرفته از جنگ و محاصره مالی تحمیل شده به مردم یمن را گفت.

مارتین گریفیتس، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار، آگاهی از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه برقراری صلح و آرامش در یمن را بااهمیت ارزیابی کرد و دیدگاه سازمان ملل متحد را درخصوص حل بحران در یمن به وسیله برقراری آتش بس، یاری رسانی مالی و از سرگیری گفت وگوهای سیاسی تشریح کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1572

به "بحران یمن به وسیله سیاسی حل می گردد نه جنگ تحمیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران یمن به وسیله سیاسی حل می گردد نه جنگ تحمیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید