بانک مرکزی ترکیه اظهار داشت : ذخایر ارزی این کشور با کاهش روبرو شده است.

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران: ذخایر طلا و ارز این کشور تا خاتمه ماه سپتامبر به 101.1 میلیارد دلار رسیده است که این رقم در مقایسه با رقم مشابه ماه قبل 0.4 درصد کاهش داشته است.

بانک مرکزی ترکیه اظهار داشت : ذخایر ارزی این کشور با کاهش روبرو شده است.

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از مهر؛ طبق اعلام بانک مرکزی ترکیه، میزان ذخایر ارزی این کشور در ماه سپتامبر با 0.8 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 73.8 میلیارد دلار رسیده است اما طی همین مدت حجم ذخایر طلای ترکیه تقویت شده و با 0.6 درصد افزایش به 25.9 میلیارد دلار بالغ شده است.

هر چند ذخایر طلا و ارز ترکیه در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل با کاهش بیشتری روبرو شده اما این رقم در مقایسه با سپتامبر سال گذشته 19 درصد افزایش پیدا نموده است. در سپتامبر 2018 ذخایر طلا و ارز ترکیه با کاهش به 84.7 میلیارد دلار در یکی از پایین ترین سطوح 5 سال اخیر خود قرار گرفته بود.

در دو سال اخیر اقتصاد ترکیه به دلیل تداوم جنگ داخلی در سوریه، مناقشه با آمریکا و بحران ارزی دچار نوسانات زیادی شده است. به دنبال حمله نظامی ترکیه به مواضع نیروهای کرد در شمال سوریه، امریکا تحریم هایی علیه ترکیه اعمال کرد که به سرعت منجر به ریزش لیر شد با این حال اخیرا با توقف این عملیات، واشنگتن تحریم ها و تعرفه اضافی بر فولاد وارداتی خود از ترکیه را لغو کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 566

به "بانک مرکزی ترکیه اظهار داشت : ذخایر ارزی این کشور با کاهش روبرو شده است." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی ترکیه اظهار داشت : ذخایر ارزی این کشور با کاهش روبرو شده است."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید