الگوی مصرف در تبریز و بیشتر منطقه ها کشور 200 کیلووات ساعت در ماه است، تعرفه ی برق 70 درصد مشترکان برق تبریز تغییری نکرده است

به گزارش بوستان گفتگو، خبرگزاری خبرنگاران-مهرتبریز-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، جزییات افزایش تعرفه برق مشترکان پر مصرف را از ابتدای بهمن ماه تشریح کرد.

الگوی مصرف در تبریز و بیشتر منطقه ها کشور 200 کیلووات ساعت در ماه است، تعرفه ی برق 70 درصد مشترکان برق تبریز تغییری نکرده است

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ عادل کاظمی با اشاره به آغاز اجرای آئین نامه نحوه محاسبه تعرفه برق از بهمن ماه شرح داد: با اجرایی شدن افزایش تعرفه برق مشترکان پر مصرف از ابتدای بهمن ماه 1400، دو شاخص که مبنای قیمت گذاری بوده و از پیشتر هم در قبوض وجود داشت، تغییری نکرده است؛ تنها موردی که تغییر کرده، پله های مصرفی است، به طوری که مصرف تا سطح الگو، 1.5 برابر الگو، تا 2 برابر الگو و بیش از دو برابر الگو تقسیم شده است.

وی در تشریح عدم تغییر الگوی مصرف گفت: در تبریز و بیشتر منطقه ها کشور، الگوی مصرف 200 کیلووات ساعت در ماه است که نسبت به قبل تغییری نداشته است.

کاظمی با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق تبریز بیش از یک میلیون مشترک دارد، گفت: نزدیک به 800 هزار مشترک در بخش خانگی هستند که مشمول تعرفه نو هستند و 70 درصد این مشترکان زیر 200 کیلووات در ماه مصرف دارند که تعرفه این مشترکان هیچ تغییری نکرده است. نزدیک به 22 درصد مشترکان برق خانگی نیز دارای مصرف بین 200 تا 300 کیلووات در ماه هستند که تعرفه این مشترکان نیز تغییر جزئی دارد.

وی تاکید کرد: تنها 8 درصد مشترکان بخش خانگی در شهرستان های تبریز، اسکو و آذرشهر مشمول تغییرات و افزایش قیمت هستند که می توانند با رعایت الگو، مصرف خود را کاهش داده و به حد مجاز برسانند. همه تمرکز آئین نامه نحوه محاسبه تعرفه برق که از بهمن ماه آغاز شد، روی کنترل مصارف گروه هایی است که بیش از الگو مصرف می کنند.

مردم به جای قیمت برق باید با اصطلاح کیلووات ساعت آشنا شوند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه از این پس مردم به جای قیمت برق باید با اصطلاح کیلووات ساعت آشنا شوند چرا که همه مصارف وسایل برقی با این اندازه سنجیده می شود، اظهار کرد: استفاده متعارف و درست از وسایل برقی، تنها راهکار کنترل مصرف و نگاه داشتن اندازه مصرف در سطح الگو است. استفاده به اندازه از سیستم روشنایی در مکانی که حضور داریم، متعارف و روشن نگه داشتن لامپ ها در مکانی که حضور نداریم، نامتعارف است و باعث خروج از الگوی مصرف می شود. آئین نامه نحوه محاسبه تعرفه برق تنها در پی افزایش توجه مردم به اندازه مصارفشان است چرا که هرچه مصارف در سطح الگو باشد، می توان شبکه برق پایداری داشت.

وی یادآور شد: کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی باشند برابر بند یک تبصره هشت قانون بودجه سال 1400 از تعرفه رایگان برق برخوردار می شوند.

کاظمی در پایان از همه مشترکان خواست تا با نصب اپلیکیشین برق من نسبت به مدیریت مصارف خود اقدام و از سایر خدماتی که در این برنامه گنجانده شده است، استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2100

به "الگوی مصرف در تبریز و بیشتر منطقه ها کشور 200 کیلووات ساعت در ماه است، تعرفه ی برق 70 درصد مشترکان برق تبریز تغییری نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوی مصرف در تبریز و بیشتر منطقه ها کشور 200 کیلووات ساعت در ماه است، تعرفه ی برق 70 درصد مشترکان برق تبریز تغییری نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید