اعطای پروانه اپراتور ماهواره های مخابراتی به شرکت های خصوصی

به گزارش بوستان گفتگو، مدیرکل طرح و توسعه شبکه های ماهواره ای سازمان فضایی با بیان اینکه در هفته های آینده با ابلاغ وزارت ارتباطات شرکت های علاقه مند، پروانه اپراتور ماهواره ها را دریافت خواهند کرد، گفت: در سمینار ماهواره های مخابراتی که امروز در حال برگزاری است، جنبه های مختلف این ماهواره ها و خدمات آن ها تبیین خواهد شد.

اعطای پروانه اپراتور ماهواره های مخابراتی به شرکت های خصوصی

احسان حامد رحمت در حاشیه سمینار ماهواره های مخابراتی و نقش توسعه ای و مالی آن در گفت وگو با بوستان گفتگو با بیان اینکه امروز سازمان فضایی ایران میزبان فعالان حوزه فضایی در سمینار ماهواره های مخابراتی و نقش توسعه ای و مالی آن است، اضافه نمود: در این سمینار سعی شده تا با معرفی این حوزه شرکت های بزرگ علاقه مند به فعالیت در حوزه فضایی را به سرمایه گذاری در این حوزه ترغیب کنیم.

وی مدعوین این سمینار را از شرکت های سازنده بومی ماهواره ها، مراکز پژوهشی در حوزه فضایی، پژوهشگاه فضایی ایران، پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ارائه دهندگان خدمات و کاربران ماهواره های مخابراتی دانست و ادامه داد: علاوه بر آن از شرکت های بزرگ دولتی و خصوصی مانند مپنا و مگفا (مرکز گسترش فناوری اطلاعات) دعوت شد.

حامد رحمت خاطر نشان کرد: این شرکت ها قرار است در حوزه ماهواره های مخابراتی فعال شوند. تاکنون اپراتور ماهواره های مخابراتی در کشور نداشتیم.

مدیر کل طرح و توسعه شبکه های ماهواره ای سازمان فضایی اضافه نمود: قرار است در هفته های آینده با ابلاغ وزارت ارتباطات، این شرکت ها پروانه های اپراتوری ماهواره های مخابراتی را دریافت نمایند و به این ترتیب اولین اپراتور ماهواره های مخابراتی در کشور شکل خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: در این سمینار علاوه بر تشریح کاربردهای منطقه ای و بومی ماهواره های مخابراتی، فناوری های جدید مانند منظومه ماهواره های مخابراتی را که در مدار پایین تر نسبت به زمین قرار دارند نیز تبیین کنیم.

به گزارش بوستان گفتگو، در سمیناری که امروز برگزار گردید، جوانب مختلف مالی، اجتماعی و توسعه ای ورود فناوری ماهواره به کشور و همچنین فناوری ها و کاربردهای نوظهور ماهواره های مخابراتی آنالیز خواهد شد. در پنل تخصصی این سمینار نیز چالش ها و فرصت های تشکیل اولین اپراتور ماهواره ای کشور با حضور فعالیت خصوصی و دولتی آنالیز شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 406

به "اعطای پروانه اپراتور ماهواره های مخابراتی به شرکت های خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای پروانه اپراتور ماهواره های مخابراتی به شرکت های خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید