پیشنهادات روسیه به آمریکا درباره توسعه توافقات ژنو

به گزارش بوستان گفتگو، سفیر روسیه در واشنگتن از ارائه یک سری پیشنهادات به طرف آمریکایی برای توسعه توافقات حاصله در ژنو خبر داده و گفت: تحریم ها تأثیری بر سیاست مسکو ندارد، ولی روسیه خواهان روابطی سازنده و برابر با آمریکاست.

پیشنهادات روسیه به آمریکا درباره توسعه توافقات ژنو

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت که طرف روسی یک سری پیشنهادات درباره توسعه توافقات حاصله در نشست سران ژنو به ایالات متحده داده است. وی گفت: من در نخستین روز شروع به کار خود در واشنگتن این پیشنهادات را برای همتایان آمریکایی ارسال نموده ا م.

آنتونوف بعلاوه گفت که مذاکرات درباره رفع کردن مسائل روادیدی بین روسیه و آمریکا در آینده بسیار نزدیک از سر گرفته خواهد شد.

سفیر روسیه تأکید کرد که مقامات مسکو تمایل دارند که روابطی سازنده و برابر با ایالات متحده برقرار نمایند و امیدوارند که پس از نشست سران ژنو و درک طرفین از مسائل، تعادلی در مواضع دو کشور در عرصه امنیتی بوجود آید.

وی تأکید کرد که انتخاب ادامه خط مشی تحریم ها از سوی دولت آمریکا منجر به نتیجه مثبتی نشده و بر سیاست روسیه تأثیری نخواهد گذاشت، ضمن اینکه دو کشور روسیه و چین هرگز اجازه نمی دهند که اقدامات کشورهای ثالث بر روابط متحدانه آنها تأثیری بگذارد.

در همین رابطه، در خبر دیگری گزارش شده که یوگنی ایوانف معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت که تماس ها با مقامات آمریکایی در مورد عادی سازی فعالیت سفارت خانه های دو کشور شروع شده است.

این دیپلمات روس گفت: زمان آن رسیده تا تماس های دوجانبه برای فراهم شدن فعالیت موثر سفرای روسیه و آمریکا شروع شود. سفیر ما روز گذشته وارد واشنگتن شده، سفیر آمریکا هم به زودی به مسکو باز می شود و همین امر به فعالیت عادی سفارت خانه ها یاری خواهد نمود.

لازم به یادآوری است که روسای جمهوری روسیه و آمریکا در جریان مذاکرات روز چهارشنبه خود در ژنو در مورد بازگشت سفرای دو کشور به محل مأموریت خویش توافق کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1824

به "پیشنهادات روسیه به آمریکا درباره توسعه توافقات ژنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادات روسیه به آمریکا درباره توسعه توافقات ژنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید