ویلموتس دو بند از قراردادش را ندیده بود

به گزارش بوستان گفتگو، سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال بدهی 50 میلیاردی این فدراسیون را تکذیب کرد و گفت: قرارداد مارک ویلموتس حدود 7 میلیون یورو بود ولی او دو بند از قراردادش را ندیده بود.

ویلموتس دو بند از قراردادش را ندیده بود

به گزارش خبرنگاران از مهر، ابراهیم شکوری درباره چالش های حضورش در مقام سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال که به 15 ماه رسیده است، گفت: در همان ابتدا با موضوع حضور بازنشسته ها روبرو شدم. سپس جام ملت های آسیا بود و پس از آن هم بحث حضور مارک ویلموتس به عنوان جانشین کارلوس کی روش مطرح شد. این موضوع با چالش ورود بانوان و پس از آن رفتن مهدی تاج همراه بود تا اکنون هم شیوع ویروس کرونا که باعث تعویق رقابت های فوتبال شده است همچنان با مشکل روبرو باشد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره بحث های بوجود آمده پیرامون بازی سپاهان اصفهان و پرسپولیس که منجر به صدور رأی انضباطی با نتیجه 3 بر صفر به سود سرخ پوشان پایتخت شد اضافه نمود: فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تنها مسئول برگزاری مسابقات هستند. سایر مباحث مربوط به نهادهای امنیتی و انتظامی است.

وی اضافه نمود: ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا در بیانیه اش صراحتاً اعلام نموده بود که بازی ها بدون تماشاگر برگزار گردد. سپس هم اطلاعیه ای داد و بازی ها را به تعویق انداخت.

شکوری که در برنامه ورزش و مردم حاضر شده بود، درباره شرایط بازی های تیم ملی در فروردین و خرداد 1399 گفت: هنوز خروجی جلسه دوحه به دست ما نرسیده ولی بازی ها تا شهریور عقب می افتد. البته باید صورت جلسه به دستمان برسد.

شکوری اضافه نمود: بازی های فروردین ماه که قطعاً عقب می افتد (بازی با هنگ کنگ و کامبوج). بازی های خرداد (بحرین و عراق) هم احتمالاً عقب می افتد.

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال یادآور شد: درخواست ما از AFC این بود که ترتیب بازی ها عوض نگردد. یعنی در صورت تعویق مسابقات، به ترتیب با هنگ کنگ، کامبوج، بحرین و عراق بازی کنیم. منتظر دریافت صورت جلسه هستیم.

شکوری درباره تعویق مسابقات لیگ برتر به خاطر کرونا تاکید نمود: قطعاً از 14 فروردین مسابقات را ادامه خواهیم داد و لیگ برتر فصل جاری را به اتمام می رسانیم.

وی درباره ابهامات مربوط به قرارداد مارک ویلموتس که حالا از فدراسیون فوتبال شکایت نموده است، گفت: با او برای سه سال و تا خاتمه جام جهانی و جام ملت های آسیا قراردادی تقریباً به ارزش 7 میلیون یورو امضا کردیم اما دو بند در قرارداد ایشان بود که ویلموتس می گوید آنها را ندیده است.

شکوری ادامه داد: اول درباره تحریم های مالی علیه ایران صحبت کردیم. سپس این بند را قرار دادیم که هر کس به هر دلیلی از قرارداد خارج شد باید تا سه ماه غرامت بدهد.

دبیر کل فدراسیون فوتبال اضافه نمود: ویلموتس هم ما را ترک کرد و سه ماه هم بیشتر پول دریافت نموده است. پس قطعاً مسئله ای نخواهیم داشت. او به خاطر پول حاضر نبود قبل از بازی با عراق به ایران بیاید. یک ماه هم پول ایشان در امارات و قطر می چرخید تا به حسابش واریز گردد. اما به هر حال او روی نیمکت نشست و وقتی آمد تا تیم را راهنمایی کند، همه چیز را پذیرفته است.

شکوری درباره بدهی های میلیاردی فدراسیون فوتبال، توضیح داد: بله بدهی داریم؛ خودم در حال یادداشت راجع به نقاط ضعف و قوت فدراسیون هستم تا هر کس رئیس شد آنرا به او بدهم اما اینکه می گویند بدهی فدراسیون فوتبال نزدیک به 40 الی 50 میلیارد تومان است اصلا صحت ندارد و بسیار کمتر است.

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره گلایه باشگاه ها از عدم پرداخت حق تبلیغات محیطی بازی هایشان، گفت: اینکه هیچ پولی نرسیده را باید آنالیز کنیم. به طور مثال وقتی تیم ملی در ورزشگاه آزادی بازی دارد برای همین ملاقات و یک جلسه تمرینی قبل از آن نزدیک به 250 تا 300 میلیون تومان پرداخت می کنیم. حال فکر کنید استقلال و یا پرسپولیس می خواهند در طول یک فصل، 15 بار به عنوان میزبان استفاده نمایند. طبیعی است بخشی از این پول صرف چنین هزینه ای گردد.

وی در مورد ایراداتی که فیفا به اساسنامه فدراسیون بابت برگزاری انتخابات در تاریخ 25 اسفند ماه امسال گرفته است، تأکید کرد: همان دو سال پیش گویا فیفا 47 ایراد از اساسنامه گرفته بود که می توانستیم آن را برطرف کنیم. در مرداد ماه دو نفر از فیفا و یک نفر از AFC آمدند و اصلاحیه هایی را عنوان کردند که بسیار محدود است.

شکوری ادامه داد: مثلاً یکی از موضوعات حق رأی وزیر ورزش، معاون و عضو اجرایی ایران در AFC است که نباید رأی دهند.

دبیر کل فدراسیون فوتبال اظهارداشت: اگر همین امروز بخواهیم این موضوع را ارسال کنیم باید هیئت رئیسه تشکیل جلسه دهد وپس از تصویب اساسنامه آن را 21 روز زودتر به اعضای مجمع بفرستیم تا آنها آنالیز نمایند و سپس مجمع فوق العاده تشکیل داده تا تصویب گردد. پس این موضوع نشان می دهد که زمان بر است و ما وقت کافی نداریم.

وی درباره نامه جدید فیفا تأکید کرد: فیفا تأکید داشت اصلاحات انجام گردد و سپس انتخابات را برگزار کند. نامه جدیدی برای آنها ارسال کردیم که فعلاً پاسخ ندادند.

شکوری درباره دریافت امضای از نامزدهای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال برای عدم مصاحبه با رسانه های جمعی اعلام کرد: در این نامه از آنها خواستیم تا تعهد بدهند که به سایر نامزدها توهین، تهمت و افترا نزنند. همچنین در مناظره های انتخاباتی شرکت ننمایند ولی به صورت مستقیم می توانند برنامه های خود را ارائه دهند.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در خاتمه تأکید کرد: هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال باید این هفته در مورد برگزاری انتخابات تصمیم گیری نهایی را انجام دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 928

به "ویلموتس دو بند از قراردادش را ندیده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلموتس دو بند از قراردادش را ندیده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید