واکنش رسمی اتحادیه اروپا به کاهش تعهدات برجامی ایران

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه وزرای خارجه بریتانیا، فرانسه و آلمان در واکنش به کاهش تعهدات برجامی ایران بیانیه ای صادر کردند.

واکنش رسمی اتحادیه اروپا به کاهش تعهدات برجامی ایران

به گزارش تسنیم، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه بریتانیا، فرانسه و آلمان روز پنجشنبه در بیانیه ای مشترک و در واکنش به اقدام ایران در کاهش تعهداتش در برجام اعلام کردند: ما هنوز از توافق هسته ای با ایران حمایت می کنیم، اما هیچ ضرب الاجلی را از سوی تهران برای زنده نگه داشتن برجام نمی پذیریم.

در بیانیه مشترک موگرینی و وزرای خارجه بریتانیا، فرانسه و آلمان آمده است: ما با نگرانی عمیق بیانیه ایران درباره تعهداتش در برجام را ملاحضه می کنیم. ما کاملا به حفظ و اجرای برجام پایبندیم، توافقی که دستاوری مهم در سازوکار عدم اشاعه هسته ای در دنیا داشته و به نفع امنیت تمامی طرف ها است. ما قویا از ایران می خواهیم به تعهداتش در برجام همانگونه که تاکنون پایبند بوده، ادامه داده و از برداشتن هرگونه گام های تنش زا بپرهیزد.

ما هرگونه ضرب الاجل در این زمینه را رد نموده و پایبندی ایران به اجرای تعهداتش در برجام را بر اساس عملکرد آن و معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته ای (NPT) ارزیابی می کنیم. در این زمینه، نقش اساسی آژانس بین المللی انرژی اتمی در نظارت و راستی آزمایی از اجرای تعهدات هسته ای ایران را یادآور می شویم.

ما همچنین امیدواریم ایران به پایبندی به فرمت ها و سازوکارهای موجود در برجام، از جمله کمیسیون مشترک برجام ادامه دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 28 تیر 1398 شناسه مطلب: 218

به "واکنش رسمی اتحادیه اروپا به کاهش تعهدات برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رسمی اتحادیه اروپا به کاهش تعهدات برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید