مشخصات فایل های عرضه شده به بازار مسکن

به گزارش بوستان گفتگو، بازار معاملات خرید و فروش مسکن اگرچه در عمده منطقه ها مصرفی شهر با کمبود عرضه مناسب برای خرید از سوی متقاضیان مصرفی روبرو است، اما تحقیقات میدانی نشان دهنده افزایش مقدار مراجعه به بنگاه های معاملات ملکی است. آنالیز ها از تازه ترین شرایط بازار معاملات مسکن شهر تهران نشان می دهد بازار مسکن در حالی از بهمن ماه جاری، وارد مقطع زمانی شب عید معاملات ملکی شده است که هم اکنون حضور متقاضیان در بازار برای اطلاع از شرایط قیمتی و مشخصات فایل های عرضه شده به بازار نیز افزایش یافته است.

مشخصات فایل های عرضه شده به بازار مسکن

به گزارش دنیای اقتصاد، پیش بینی می گردد در بهمن تعداد بیشتری معامله خرید مسکن نسبت به دی ماه انجام گردد، چرا که علاوه بر عوامل موثر بر افزایش تعداد معاملات مسکن در دی ماه، شروع مقطع زمانی شب عید بازار معاملات آپارتمان ها نیز در این شرایط اثرگذار خواهد بود. معمولا در هر سال متقاضیان مسکن به قصد خرید اول از بازار ملک یا تبدیل به احسن واحد های مسکونی خود از بهمن ماه جست وجوی خود را در بازار برای یافتن آپارتمان یا خانه دلخواه شان شروع می نمایند.

این شرایط در یک هفته اخیر نیز در بازار معاملات مسکن مشاهده شد. هم اکنون بیشترین تعداد متقاضیان مصرفی حاضر در بازار مسکن، متقاضیان تبدیل به احسن هستند. یعنی افرادی که می خواهند سال نو را در منزل نو شروع نمایند. در شرایطی که در پی شیوع ویروس کرونا بعضی از این گروه متقاضیان طی دو سال گذشته خرید خود از بازار را به تعویق انداخته بودند، اما گروهی از آن ها سال جاری وارد بازار شده اند. در شرایط فعلی فایل هایی که به بازار معاملات مسکن عرضه شده اند عمدتا میان متراژ و بزرگ متراژ بوده و کماکان متقاضیان ریزمتراژ ها با محدودیت خرید از بازار ملک روبرو هستند. از سوی دیگر حجم عرضه نوساز ها به بازار نیز کاهش یافته است که این موضوع ناشی از ادامه رکود در بازار ساخت واحد های مسکونی است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2097

به "مشخصات فایل های عرضه شده به بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخصات فایل های عرضه شده به بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید