مارک اسپر: هم پیمانان آمریکا خودشان بودجه تصرف شده پروژه های نظامی را تامین نمایند!

به گزارش بوستان گفتگو، وزیر دفاع آمریکا در پی اقدام اخیر پنتاگون در تصرف بودجه چندین پروژه ارتش آمریکا شامل پروژه هایی در کشورهای اروپایی به منظور استفاده از این پول برای ساخت دیوار در مرز مکزیک، از کشورهای اروپایی خواست خودشان به فکر تامین هزینه این پروژه ها در کشور خود باشند!

مارک اسپر: هم پیمانان آمریکا خودشان بودجه تصرف شده پروژه های نظامی را تامین نمایند!

به گزارش بوستان گفتگو، به نقل از خبرگزاری رویترز، پنتاگون به تازگی خاطرنشان کرد بودجه 3.6 میلیارد دلاری تخصیص یافته به 127 پروژه نظامی داخلی و خارجی -از جمله مدارس و تاسیسات برای خانواده های نظامیان- را صرف احداث دیوار مرزی آمریکا و مکزیک خواهد نمود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، مساله مقابله با مهاجرت پناهجویان به وسیله مرز مکزیک به کشورش را یکی از محورهای اصلی کمپین انتخاباتی خود عنوان می نماید؛ او اوایل سال جاری گفت کوشش خواهد نمود بودجه ایجاد دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک را به تصویب کنگره برساند اگرچه پیش تر گفته بود این هزینه توسط دولت مکزیک پرداخت خواهد شد.

در همین خصوص، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا به خبرگزاری رویترز گفته است: پیغامی که تا امروز ابلاغ نموده ام، این است که تقسیم بار مسئولیت بین کشورها باید افزایش یابد؛ بخشی از این پیغام این است که اگر دغدغه مند هستید، باید آن پروژه ها را برای ما پوشش دهید، زیرا این منجر به ایجاد زیرساخت در بسیاری از موارد در این کشورها خواهد شد.

پروژه های مختلفی در اروپا از جمله احداث مدرسه برای بچه ها خانواده های نظامیان مستقر در آلمان و بریتانیا و یا تاسیسات بندری در اسپانیا، در شمار این پروژه ها قرار دارند.

قانون گذاران آمریکایی، قطع شدن بودجه این پروژه ها توسط دولت را مورد انتقاد شدید قرار داده و معتقدند این سبب به خطر افتادن امنیت ملی آمریکا و دور زدن کنگره خواهد شد.

مارک اسپر طی روزهای آینده به دیدار همتایان خود در فرانسه و انگلیس خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 336

به "مارک اسپر: هم پیمانان آمریکا خودشان بودجه تصرف شده پروژه های نظامی را تامین نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارک اسپر: هم پیمانان آمریکا خودشان بودجه تصرف شده پروژه های نظامی را تامین نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید