جای نگرانی برای سلامت آب شرب اصفهان نیست

به گزارش بوستان گفتگو، امیرحسین حکمتیان گفت: مرکز بهداشت استان بر کیفیت و سلامت آب 98 شهر و 949 روستای استان اصفهان به ویژه 58 شهر و 380 روستایی که آب مورد احتیاج آن ها از رودخانه زاینده رود و تصفیه خانه آب اصفهان تأمین می گردد نظارت کامل دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

جای نگرانی برای سلامت آب شرب اصفهان نیست

به گزارش گروه استان های خبرنگاران، امیرحسین حکمتیان معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفای استان اصفهان اظهار کرد: با پیگیری های شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی طرح احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر چادگان در سال 1391 دارای ردیف اعتباری شد و عملیات احداث آن از سال 1392 شروع شد.

وی با بیان این که مراحل ساخت تصفیه خانه فاضلاب چادگان تا به امروز 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اضافه نمود: این تصفیه خانه پس از تکمیل و بهره برداری یکی از پیشرفته ترین تصفیه خانه های فاضلاب در کشور خواهد بود.

حکمتیان بعلاوه گفت: تا به امروز 35 کیلومتر از شبکه جمع آوری و خط انتقال فاضلاب شهر چادگان اجرا شده است و ساخت دو ایستگاه پمپاژ فاضلاب نیز در آینده نزدیک شروع خواهد شد.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفای استان اصفهان ادامه داد: بر اساس بودجه تخصیص یافته تا به امروز 19 میلیارد تومان در مورد اجرای طرح فاضلاب چادگان هزینه شده و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به تمام تعهدات خویش در این زمینه عمل نموده است.

* واکنش آبفا به ورود فاضلاب خانگی به دریاچه زاینده رود

وی با اشاره به احتمال سرازیر شدن فاضلاب به دریاچه پشت سد زاینده رود خاطرنشان کرد: بر اساس قانون مدیریت پسماند، در شهر هایی که هنوز شبکه جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب ندارند و تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار نگرفته اند، نظارت و برخورد با کسانی که فاضلاب خانگی را در معابر و آب های روان تخلیه می نمایند با شهرداری هاست و باید با متخلفان احتمالی برخورد قانونی صورت پذیرد.

حکمتیان بعلاوه بر سلامت آب شرب شهروندان و روستاییان تحت پوشش سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ تأکید و بیان کرد: مرکز بهداشت استان بر کیفیت و سلامت آب 98 شهر و 949 روستای استان اصفهان به ویژه 58 شهر و 380 روستایی که آب مورد احتیاج آن ها از رودخانه زاینده رود و تصفیه خانه آب اصفهان تأمین می گردد نظارت کامل دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2178

به "جای نگرانی برای سلامت آب شرب اصفهان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جای نگرانی برای سلامت آب شرب اصفهان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید