ترامپ: رکوردشکنی آمریکا در ابتلای روزانه به کرونا خبری عالی است!

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس جمهور آمریکا با ادعای پایین بودن نرخ تلفات ویروس کرونا در کشورش، مدعی شد دلیل ثبت رکورد جدید در شمار مبتلایان روزانه، افزایش موارد آزمایش ابتلاست.

ترامپ: رکوردشکنی آمریکا در ابتلای روزانه به کرونا خبری عالی است!

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اظهار نظری غیر علمی و خلاف هشدار های مسئولان درمانی این کشور، مدعی شد افزایش موارد تست ابتلا به ویروس کووید19، دلیل رکوردشکنی مجدد ایالات متحده در شمار ابتلای روزانه است.

ترامپ با توجیهی بچگانه در صفحه توئیتر خود نوشت: افزایش مبتلایان ویروس کرونا به این دلیل است که آزمایشات ما بسیار بزرگ و بسیار خوب است، خیلی بیشتر و بزرگتر از هر کشور دیگری است.

وی ثبت رکورد جدید در شمار ابتلای روزانه در آمریکا را خبری خوب توصیف نموده و مدعی شد: این خبر عالی است، اما خبر بهتر این است که مرگ ومیر و نرخ تلفات، پایین است. همچنین جوانان، که سریعتر و آسان تر بهبود می یابند!

برآورد های وبگاه آماری وُرلداُمتر نشان می دهد طی بیست وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت های آمریکا به صورت مجموع، 57236 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده که رکورد جدیدی در ابتلای روزانه در این کشور است.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید19 در آمریکا به 2،837،189 نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به 131،485 تن افزایش یافت.

پیش از این رئیس مؤسسه بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد پیش بینی کرد که تعداد قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ظرف سه ماه آینده و تا ماه سپتامبر به 200 هزار نفر برسد.

آنتونی فائوچی مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا نیز بامداد امروز هشدار داد: آنچه که ما در چند روز گذشته مشاهده نموده ایم افزایش ناگهانی مبتلایانی بوده که از بدترین [آمار]افزایش [مبتلایانی]که ما دیده ایم فراتر است. این خبر خوبی نیست.

ترامپ در حالی افزایش شمار مبتلایان و تلفات ویروس کرونا را خبری عالی توصیف می نماید که نتایج یک نظرسنجی جدید از افزایش نگرانی مردم این کشور از این بیماری حکایت دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1210

به "ترامپ: رکوردشکنی آمریکا در ابتلای روزانه به کرونا خبری عالی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: رکوردشکنی آمریکا در ابتلای روزانه به کرونا خبری عالی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید