بیشترین تعداد محکومان ایرانی در زندان های کدام کشور هستند؟

به گزارش بوستان گفتگو، تهران (پانا) - رئیس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران از مبادله 15 محکوم ایرانی و 6 محکوم ترکیه ای در مرز بازرگان - دوغوبایزید اطلاع داد.

بیشترین تعداد محکومان ایرانی در زندان های کدام کشور هستند؟

به گزارش میزان، محمود عباسی در این باره گفت: در آستانه سال نو و در پی رایزنی های انجام شده با مقامات وزارت دادگستری ترکیه و در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور مبادله این محکومان در دستور کار نهاده شد تا پس از انتقال این محکومان به جامانده دوران محکومیت خود را در کشور متبوع خود بگذارند.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اضافه نمود: با وجود شیوع کرونا و سخت ترین سال کار در زمینه همکاری های بین المللی خوشبختانه در سال 1399 بیشترین حجم مبادله محکومان در طول تاریخ همکاری های حقوقی و قضایی با کشور ها را داشته ایم و تنها در امسال حدود هزار نفر از محکومان ایرانی با سایر کشور ها مبادله شده اند. تنها در یک هفته گذشته ما 612 تن از محکومان افغانستان را که بیشترین حجم محکومان در کشور ما را دارا هستند به کشور متبوعشان منتقل کردیم.

رئیس کمیته انتقال محکومان گفت: بیشترین تعداد محکومان ایرانی در زندان های ترکیه هستند که با تشکیل کمیته مشترک حقوقی و قضایی بین دو کشور در کوشش هستیم تعداد بیشتری از محکومان ایرانی را به کشور منتقل کنیم.

وی با اشاره به گستردگی سفر ایرانیان به ترکیه، گفت: همه دولت ها نسبت به رعایت قوانین و مقررات و امنیت خود حساسیت دارند و همه باید هنگام سفر به قوانین حاکم بر دیگر کشور ها پایبند باشند و الا در صورت ارتکاب جرم زندان و مجازات در انتظار آنهاست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1649

به "بیشترین تعداد محکومان ایرانی در زندان های کدام کشور هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین تعداد محکومان ایرانی در زندان های کدام کشور هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید