ایران کشور دارای رشد بالا در فراگیری فناوری اطلاعات

به گزارش بوستان گفتگو، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، امیر ناظمی گفت: یکی از استراتژی های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری فراگیری خدمات فناوری اطلاعات در کشور بوده و از این جهت ایران به عنوان یکی از کشورهای دارای رشد بالا در فراگیری فناوری اطلاعات برای سومین سال پیاپی توسط ITU انتخاب شده است.

ایران کشور دارای رشد بالا در فراگیری فناوری اطلاعات

وی اضافه کرد: فراگیری در حوزه خدمات به معنای این است که خدماتی ارائه گردد که گروه های مختلف با احتیاجمندی های خاص بتوانند از این خدمات استفاده نمایند و در حوزه بانکی و اقتصادی که گسترش و فراگیری خدمات موردتوجه بیشتری است، اولین موضوع احراز هویت افراد بدون احتیاج به حضور برای استفاده از خدمات اقتصادی است.

ناظمی گفت: دومین موضوع دسترس پذیری خدمات بانکی است. به معنای آنکه هر گروه از مشتریان با توجه به احتیاجمندی های خاصی که دارند بتواند از آن خدمات استفاده نمایند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه بسیاری از مواقع تصور ما این است که میزان استفاده از یک احتیاجمندی خاص کم است، اعلام کرد: وقتی به یک مسئله توجه می کنیم که به طور متوسط گروه های خاصی احتیاجمند این خدمات می شوند و بر همین اساس خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات و دسترس پذیری در حوزه بانکی و اقتصادی رونمایی می گردد.

ناظمی با تأکید بر اینکه رابطه بانک ها و فناوری اطلاعات یک ارتباط دوسویه است، گفت: بانک ها از یک سو از فناوری اطلاعات استفاده می نمایند تا خدمات اقتصادی بهتری به شهروندان ارائه دهند و ابزارهایی مانند کیف پول الکترونیکی و احراز هویت و حتی ابزارهای مرتبط با شفافیت اقتصادی در این دسته قرار دارند و از سوی دیگر بانک ها با حمایت از صندوق های جسورانه به توسعه تکنولوژی فناوری اطلاعات یاری می نمایند.

وی گفت: 8 سال پیش میزان دسترسی به فناوری اطلاعات در کشور 22 درصد بوده و امروز، 81 درصد مردم حداقل هفته ای یک بار از اینترنت استفاده می نمایند. در حال حاضر سطح پوشش اینترنت در کشور به 94 درصد رسیده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تقدیر از کنشگران اجتماعی که مسئله دسترس پذیری را به یک موضوع عمومی تبدیل نموده اند، گفت: امروز استفاده از خدمات بانکی برای نابینایان میسر می گردد و این موضوع با پیگیری نابینایانی رقم خورد که این موضوع را تبدیل به یک دستور کار سیاستی کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1451

به "ایران کشور دارای رشد بالا در فراگیری فناوری اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران کشور دارای رشد بالا در فراگیری فناوری اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید