اولیانوف: پیشرفت در مذاکرات وین سخت اما ممکن است

به گزارش بوستان گفتگو، به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در نهادهای بین المللی مستقر در وین، در پیامی توئیتری به برخی برآورد ها درباره احتمال عدم احیای برجام پاسخ داد.

اولیانوف: پیشرفت در مذاکرات وین سخت اما ممکن است

این مقام روس در این باره نوشت: برخی تحلیلگران درباره امکان حصول توافق احیای برجام طی ماه جاری میلادی، ابراز تردید کرده اند. این نتیجه گیری عجولانه ای است. مذاکرات وین در حال پیشرفت است و مذاکره کنندگان هم به دنبال تکمیل این فرایند در اسرع وقت هستند. امیدواریم تا 21 ماه می (31 اردیبهشت) این اتفاق بیفتد. سخت اما انجام شدنی است.

به گزارش خبرنگاران، توافق موقت و سه ماهه جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی روز 31 اردیبهشت به انتها می رسد.

طبق این توافق، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان دسترسی به سایت های مهم هسته ای ایران را حفظ خواهند کرد اما پس از منقضی شدن توافق، در صورت عدم لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی، مقام های ایران بر اساس ضرب الاجل معین کرده، دسترسی بازرسان را به سایت های مهم هسته ای قطع خواهند کرد و اطلاعاتی که در دوربین های آژانس ضبط شده و ایران آن را محفوظ نگه داشته، از بین خواهند برد.

روز گذشته، اولیانوف گفته بود به احتمال زیاد تفاهمی که در ماه میلادی فوریه (میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی) حاصل شد؛ از شانس خوبی برای تمدید شدن برخوردار است.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم می گوید در صورت عدم توافق در وین، به طور مستقیم با ایران وارد مذاکره می شود تا از تمدید بازرسی ها اطمینان حاصل کند.

چهارمین دور از مذاکرات احیای برجام از جمعه گذشته در وین آغاز شد با این حال به دلیل عدم تفاهم کافی در باب لغو تحریم های آمریکا، با پیشرفت اندکی همراه بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1742

به "اولیانوف: پیشرفت در مذاکرات وین سخت اما ممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: پیشرفت در مذاکرات وین سخت اما ممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید