روسیه کاهش تعهدات برجامی ایران با توجه به عدم پایبندی دیگر طرف ها را قابل پیش بینی خواند

به گزارش بوستان گفتگو، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در ژنو شامگاه سه شنبه کاهش بیشتر تعهدات برجامی ایران با توجه به عدم پایبندی دیگر طرف ها به تعهداتشان را کاملا قابل پیش بینی توصیف کرد.

روسیه کاهش تعهدات برجامی ایران با توجه به عدم پایبندی دیگر طرف ها را قابل پیش بینی خواند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در ژنو روز سه شنبه به گام چهارم ایران در کاهش تعهدات برجامی خود واکنش نشان داد.

وی در پیامی توئیتری نوشت: انحراف های بیشتر ایران از برجام کاملا قابل پیش بینی است. تهران به تصمیم اعلام شده خود برای اتخاذ مجموعه ای از اقدامات طی هر دو ماه پایبند است. بقای توافق هسته ای نیاز به تلاش فوری برای برقراری تعادل بین بخش های هسته ای و اقتصادی این توافق را نشان می دهد.

اولیانوف در پیامی دیگر در توئیتر نوشت: در راستای نجات برجام، تمامی طرف ها باید تعهداتشان را در بخش هسته ای و اقتصادی انجام دهند. آمریکا نیز به نوبه خود باید دست کم مداخله خود با تلاش های غیر قانونی برای ایجاد تحریم نفتی علیه ایران را متوقف کند. تنظیم کردن یک راه حل آسان است اما اجرای آن بسیار سخت است.

علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور اسلامی ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرده که ایران از روز چهارشنبه در فردو و با حضور بازرسان آژانس به غنی سازی تا سقف 5 درصد خواهد پرداخت.

اقدامات ایران در کاهش تعهدات برجامی ذیل سازوکار بندهای 36 و 37 توافق هسته ای وین صورت می گیرند.

ایران در واکنش به خروج آمریکا از برجام و تحریم های این کشور در بیانیه ای روز 18 اردیبهشت ماه به طرف های توافق هشدار داد در صورتی که ظرف 60 روز به تعهدات خود در زمینه های نفتی و بانکی عمل نکنند ایران طبق مفاد برجام، از تعهدات خود ذیل این توافق خواهد کاست.

جمهوری اسلامی ایران تا کنون در سه گام گام از تعهدات خود کاسته و اعلام کرده گام چهارم در این راستا را ازامروز، چهارشنبه برخواهد داشت و تزریق گاز به سانتریفیوژهای نصب شده در تأسیسات زیرزمینی فردو را آغاز می کند. بر اساس برجام، این تأسیسات قرار بود به مرکز تحقیق و توسعه و تولید ایزوتوپ های پایدار بدل شود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 594

به "روسیه کاهش تعهدات برجامی ایران با توجه به عدم پایبندی دیگر طرف ها را قابل پیش بینی خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه کاهش تعهدات برجامی ایران با توجه به عدم پایبندی دیگر طرف ها را قابل پیش بینی خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید