انتقاد رئیس مجمع نمایندگان گیلان از طولانی شدن فرایند حقوقی خلع ید پیمانکار تصفیه خانه انزلی

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران/گیلان رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: فرایند حقوقی خلع ید، تعویض و جابجایی پیمانکار طولانی شده و این پروژه با عملکرد فیزیکی 85 درصد در محدوده طالب آباد دو سال و نیم است که متوقف شده و تا زمانی که این تصفیه خانه به مدار وارد نشود همه زحماتی که در گذشته اجرا شده در قالب اعتبارات و وامی که از بانک جهانی اخذ شده به نتیجه نمی رسد.

انتقاد رئیس مجمع نمایندگان گیلان از طولانی شدن فرایند حقوقی خلع ید پیمانکار تصفیه خانه انزلی

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

احمد جهانمالی امروز در آیین تکریم و معارفه فرماندار انزلی که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار گردید، اظهار کرد: انزلی شهری با ویژگی های جغرافیایی خاص است و جمعیت متراکم شهری دارد با توجه به اینکه این شهر بین تالاب و حریم دریا واقع شده است اراضی کمی در اختیار دارد و باعث شده به لحاظ شهرسازی با محدودیت روبرو شویم بر همین اساس سرویس دادن به شهر خطی سخت تر از شهرهای شعاعی است که در نظام شهرسازی به عنوان یک محدودیت جدی مدنظر است.

جهانل مالی به مشکل کم آبی در اراضی کشاورزی اشاره نمود و گفت: بیش از 7000 هکتار از اراضی کشاورزی شامل شالیزار و بخشی با کاربری باغی هستند به جهت اینکه در پایین دست قرار داریم در فصل نشا مجبوریم اراضی خود را از آب تخلیه کنیم و بعد از این مرحله با مشکل کم آبی روبرو هستیم و هر ساله با این موضوع مشکل داریم.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی از راکد ماندن پروژه تصفیه خانه شهر انزلی انتقاد کرد و اضافه کرد: فرایند حقوقی خلع ید، تعویض و جابجایی پیمانکار طولانی شده و این پروژه با عملکرد فیزیکی 85 درصد در محدوده طالب آباد دو سال و نیم است که متوقف شده و تا زمانی که این تصفیه خانه به مدار وارد نشود همه زحماتی که در گذشته اجرا شده در قالب اعتبارات و وامی که از بانک جهانی اخذ شده به نتیجه نمی رسد.

جهان مالی به ابتلای دوباره تعدادی از هموطنان و شهروندان به ویروس کرونا اشاره نمود و گفت: یکی از نگرانی هایی که این روزها داریم شیوع مجدد کروناست. مردم به خاطر تامین مالی باید در اجتماع حضور داشته باشند و از طرف دیگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند هرچند که کادر درمان و مسئولین در این زمینه تمام کوشش خود را می نمایند و حتی دستگاه اکسیژن مناسب در بیمارستان انزلی نصب شده و آمادگی کامل برای مقابله با کرونا را داریم ولی قطعاً با آگاهی بیشتر و همکاری خوب مردم نباید شاهد ابتلای حتی یک نفر به این ویروس باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با تشکر از اداره کل بنادر و کشتیرانی در لایروبی تالاب بندر انزلی گفت: امیدواریم این مساله ادامه داشته باشد زیرا لایروبی تالاب مساله ای است که به خودپالایی آن یاری می نماید.

همچنین در این مراسم اسماعیل حیدری آزاد فرماندار سابق شهرستان بندر انزلی با اشاره به اینکه این شهرستان به دلیل ویژگی های شاخص از موقعیت های بسیار ویژه ای برخوردار است، اظهار کرد: در کنار همه پتانسیل های طبیعی و صنعتی مهمترین این ویژگی ها وجود مردمان آزاده و غیرتمند است.

حیدری آزاد با بیان اینکه طی دو سال گذشته 252 طرح و پروژه با اعتبار 372 میلیارد تومانی به اتمام رسید گفت: یکی از این طرح ها استادیوم انزلی بود که با پیگیری نماینده وقت و دکتر نوبخت توانستیم این پروژه را از استانی به پروژه ملی تبدیل کنیم و 20 میلیارد تومان از محل سفر ریاست جمهوری برای تکمیل سکوها اخذ کنیم.

در ادامه مراسم اسماعیل میرغضنفری فرماندار جدید بندرانزلی با بیان اینکه قانون خط قرمز فعالیت های او در شهرستان خواهد بود، اظهار کرد: شهرستان انزلی از مقطع جنگ جهانی دوم تا به امروز شاهد جانفشانی ها و رشادت های مردم این سامان بوده که از پناه دادن به بخشی از بازماندگان جنگ جهانی دوم همچنین تقدیم بیش از 400 شهید در عرصه دفاع مقدس را می توان نام برد.

غضنفری تاکید نمود: کوشش خواهیم کرد هر چقدر بتوانیم مردم را به خواسته های منطقی خود نزدیک تر کنیم ضمن اینکه قاضی امور مردم هستند و در نظام مردم سالاری دینی، مردم در امور مشارکت دارند.

فرماندار شهرستان بندر انزلی گفت: در 40 سال گذشته بارها ثابت شده هر جا که همه در کنار هم بودیم اتفاقات خوبی اتفاق افتاده که نمونه شاخص آن در هشت سال دفاع مقدس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1170

به "انتقاد رئیس مجمع نمایندگان گیلان از طولانی شدن فرایند حقوقی خلع ید پیمانکار تصفیه خانه انزلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد رئیس مجمع نمایندگان گیلان از طولانی شدن فرایند حقوقی خلع ید پیمانکار تصفیه خانه انزلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید