ارائه پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا به روسیه و چند کشور دیگر

به گزارش بوستان گفتگو، سفیر آمریکا در سازمان ملل از ارائه پیش نویس آمریکا از یک قطعنامه شورای امنیتی سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به روسیه و بعضی کشورهای دیگر اطلاع داد.

ارائه پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا به روسیه و چند کشور دیگر

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانس 24، آمریکا روز آدینه اعلام نمود که پیش نویسقطعنامه سازمان ملل درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را که در ماه اکتبر امسال منقضی خواهد شد با روسیه به اشتراک گذاشته است.

مسکو پیش از این با وجود شرکت های روسی که در انتظار انجام شدن قرادادهایی عظیم با انتها یافتن این تحریم هستند، مخالفت خود را با تداوم ممنوعیت فروش جنگ افزارهای معمولی به ایران مخالفت نموده است.

کلی کرافت، سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته است که واشنگتن یک پیش نویس از این قطعنامه را با روسیه، انگلیس، فرانسه، آلمان و استونی که همگی از 15 کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل هستند، به اشتراک گذاشته است.

کرافت در این باره گفت: به زودی با تمام 15 کشور به اشتراک خواهیم گذاشت. ما سعی داریم که بسیار با دقت و کامل فعالیت کنیم.

او درباره موضع روسیه و چین در این باره گفت: روسیه و چین باید به اتفاق نظر جهانی درباره رفتار ایران بپیوندند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل ادامه داد: این یک امر الزام آور است که ما را برای اطمینان حاصل کردن از این که این تحریم سازمان ملل تمدید خواهد شد، تمام گزینه هایمان را امتحان کنیم.

بر اساس این گزارش، اظهارات کرافت در پی این مطرح می گردد که دولت آمریکا اخیرا در کوشش بوده است با ارائه طرحی حقوقی نشان دهد هنوز عضوی از برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است تا از این طریق خود را برای استفاده از ابزارهای موجود در برجام در راستای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران برحق جلوه داده و بر شورای امنیت سازمان ملل اعمال فشار کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1151

به "ارائه پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا به روسیه و چند کشور دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا به روسیه و چند کشور دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید