یمن در معرض بزرگترین فاجعه انسانی قرار داد ، از هر ابتکاری برای توقف جنگ و برطرف محاصره استقبال می کنیم

به گزارش بوستان گفتگو، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تجاوز نظامی نیرو های خارجی و محاصره ظالمانه هوایی، دریایی و زمینی یمن راه های یاری رسانی به مردم مظلوم این کشور را مسدود کرده است.

یمن در معرض بزرگترین فاجعه انسانی قرار داد ، از هر ابتکاری برای توقف جنگ و برطرف محاصره استقبال می کنیم

به گزارش گروه سیاسی بوستان گفتگو سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به پیشنهاد دبیرکل سازمان ملل متحد برای برقراری آتش بس در جنگ ها در همه مناطق دنیا از جمله یمن برای آمادگی بیشتر در مقابله با پیامد های گسترش کرونا، گفت: یمن در نتیجه جنگی ویرانگر در معرض عظیم ترین فاجعه انسانی قرار گرفته است. تجاوز نظامی نیرو های خارجی و محاصره ظالمانه هوایی، دریایی و زمینی یمن در پنج سال گذشته راه های یاری رسانی به مردم مظلوم این کشور را مسدود نموده و اکنون گسترش بیماری کرونا در نبود حداقل امکانات و وخامت شرایط انسانی در این کشور نگرانی ها را مضاعف نموده است.

موسوی اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال و حمایت از پیشنهاد دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید می نماید همچون گذشته از هر ابتکاری که توقف جنگ و برطرف محاصره یمن را به همراه داشته باشد استقبال می نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان خاطر نشان کرد پیشنهاد دبیرکل برای توقف جنگ و با توجه به استقبال دولت نجات ملی یمن در صورتی که با اقدامات عملی ائتلاف در این زمینه و برطرف محاصره این کشور همراه باشد می تواند اقدام مهمی برای جلوگیری از مرگ هزاران انسان بی گناه و گامی اساسی برای گشودن دریچه ای برای برقراری صلح و ثبات باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 980

به "یمن در معرض بزرگترین فاجعه انسانی قرار داد ، از هر ابتکاری برای توقف جنگ و برطرف محاصره استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن در معرض بزرگترین فاجعه انسانی قرار داد ، از هر ابتکاری برای توقف جنگ و برطرف محاصره استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید