گنجینه فرعون طلایی به لندن رسید

به گزارش بوستان گفتگو، نمایشگاه بزرگ گنجینه مقبره توت عنخ آمون پس از انتها نمایش موفقیت آمیزش در پاریس، این بار در لندن برگزار می گردد.

گنجینه فرعون طلایی به لندن رسید

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

مجموعه ای عظیم از آثار مقبره توت عنخ آمون - فرعون مشهور مصر - در ادامه تور دنیای که برای نمایش این مجموعه در سراسر دنیا ترتیب داده شده است، در لندن نمایش داده می گردد. قرار است پس از اتمام این تور نمایشی، مجموعه آثار مقبره توت عنخ آمون برای همواره به موزه بزرگ مصری در نزدیک اهرام جیزه منتقل گردد.

پیش از لندن، پاریس میزبان بیش از 150 اثر باستانی مقبره این فرعون بود. طبق آخرین گزارش ها، بیش از 1.3 میلیون بلیت این نمایشگاه در پاریس به فروش رفت و رکورد پربازدیدترین نمایشگاه تاریخ فرانسه که پیش تر به یکی از نمایشگاه های هنری لود مونه تعلق داشت، به نام نمایشگاه مصر باستان ثبت شد.

یک سپر چوبی، مجسمه ای بزرگ از مجسمه نگهبان، تابوت مینیاتوری طلا کاری شده، تخت طلا کاری شده چوبی با پایه های حکاکی شده به شکل شیر و جواهرات گوناگون از جمله آثار مهم این مجموعه باستانی هستند.

به گفته مدیران نمایشگاه، این نخستین بار است که مسئولان مصری با خروج این تعداد آثار باستانی از کشورشان موافقت نموده اند. بیش از 60 اثر این مجموعه برای نخستین بار در جایی خارج از مصر نمایش داده می گردد.

لندن پس از پاریس و لس آنجلس سومین شهری است که میزبان این نمایشگاه بزرگ است. نمایشگاه گنجینه مقبره فرعون طلایی پس از لندن در 7 شهر مختلف دیگر به نمایش گذاشته خواهد شد.

فعالیت این نمایشگاه تا تاریخ سوم می سال 2020 در لندن ادامه خواهد داشت.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 495

به "گنجینه فرعون طلایی به لندن رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گنجینه فرعون طلایی به لندن رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید