توک توک سولار بالاخره به انگلستان رسید

به گزارش بوستان گفتگو، مرد هندی که قصد دارد سوار بر توک توک سولارش از هند خود را به لندن برساند، حالا پس از عبور از فرانسه به انگلستان رسیده تا در نزدیک ترین فاصله از مقصدش قرار بگیرد. تا امروز تلاش کردیم اتفاقات مهم سفر ناوین رابلی را در خبرنگاران پوشش بدهیم. حالا او با نزدیک تر شدن به هدفش، درباره تجربیاتش از این سفر و به ویژه از زمان حضورش در خاک ایران حرف های جالبی زده است.

توک توک سولار بالاخره به انگلستان رسید

ناوین رابلی که چندی پیش خبر دزدیده شدن گذرنامه و کیف پولش در فرانسه به دست ما رسیده بود، هم اکنون پیروز شده به همراه توک توک سولارش از مرزهای فرانسه عبور کند و از طریق تونل مانش وارد خاک انگلستان شده است. این مهندس هندی 35 ساله که در ماه فوریه سفر خود را از هندوستان آغاز کرده بود، تا به حال حدود 7 ماه در سفر بوده و چیزی بیش از 9900 کیلومتر را طی کرده است.

او که حالا با دریافت یک گذرنامه اورژانسی از سفارت استرالیا در فرانسه پیروز شده خود را به خاک انگلستان برساند، پس از وارد شدن به این کشور گفت:

همه چیز تا رسیدن به پاریس فوق العاده پیش می رفت تا اینکه پس از گذشتن از این شهر مقداری از لوازم همراهم به سرقت رفت و دو باتری توک توک هم کاملاً خراب شدند و مجبور به جایگزین کردن آن ها شدم.

او همچنین گفت:

نکات مثبت و به یادماندنی این سفر این بود که مردم به هر طریقی که می توانستند در طول راه به من کمک کردند و از من حمایت می کردند. مردم توک توک من را دوست دارند، این علاقه را به صورت ویژه در مردم ایران و چند کشور دیگر دیدم. در این کشورها مردم پیش من می آمدند و با من و توک توک سلفی می گرفتند. وقتی به آن ها می گفتم که توک توک من بدون بنزین یا گازوییل حرکت می کند، خیلی تعجب می کردند.

حالا ناوین رابلی که یک مهندس اتوموبیل است، امید دارد که سفر خود را در کاخ باکینگهام به خاتمه برساند. او همانطور که برای عکس گرفتن در کنار توک توک آماده می شد برای گزارشگر گاردین توضیح داد که مامورین مرزی انگلستان برای اطمینان از اینکه همه چیز تحت کنترل است تمام توک توک را بررسی کرده اند:

به خاطر اینکه من 9 ماه در سفر بودم و با گذرنامه اورژانسی وارد خاک انگلستان می شدم باید همه چیز را از توک توک بیرون می آوردم تا همه جای آن را بررسی کنند.

توک توک رابلی از طریق خود او دستکاری شده لوازم راحتی اولیه مثل تختخواب، جایگاه اضافه برای یک نفر دیگر در توک توک، صندوقچه برای غذاهایی که از طرف مردم به او اهدا شده و یک اجاق خورشیدی در آن قرار داده شده است.

او می گوید ایده تبدیل کردن توک توک بنزینی به یک ریکشاو خورشیدی هنگامی به ذهنش رسید که همراه با یکی از دوستانش در هند بین تعداد زیادی توک توک با صدای سرسام آور در ترافیک گرفتار شده بودند.

سفر او از هندوستان آغاز شده و از آنجا ریکشاو او از طریق کشتی به بندرعباس در ایران منتقل شده بود. پس از آن او از کشورهای ترکیه، بلغارستان، صربستان، اتریش، سوییس، آلمان و فرانسه گذشته تا به انگلستان برسد.

او برای رسیدن به هدفش که بالا بردن آگاهی درباره اتوموبیل های برقی و خورشیدی است باید خود را به زندگی در جاده ها عادت می داد. برای این کار او در دریاچه و رودخانه و حتی پاسگاه های پلیس حمام می کرده و بیشتر به غذاهایی که مردم به او اهدا می کردند تکیه داشته است.

ناوین حتی یکبار در ایران وقتی گلو درد داشته به توصیه افراد محلی مدفوع اسب را بو کرده تا گلو دردش تسکین پیدا کند.

منبع: کجارو / theguardian.com
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2041

به "توک توک سولار بالاخره به انگلستان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توک توک سولار بالاخره به انگلستان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید