گزارش خبرنگاران از داستان تکراری نفوذ وهابیت در مناطق شیعه نشین با سبد کالا؛ این بار شمال پاکستان

به گزارش بوستان گفتگو، همزمان با شروع بارش سنگین برف در مناطق شمالی پاکستان که کوهپایه های هیمالیا و قراقرم به حساب می آیند بسته های امدادی عربستانی در دستان مردم خودنمایی می کنند.

گزارش خبرنگاران از داستان تکراری نفوذ وهابیت در مناطق شیعه نشین با سبد کالا؛ این بار شمال پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای بوستان گفتگو، پیرمرد و پیرزنی که سوز سرما به مغز استخوانشان رسیده و برودت دما زندگی را بر آنها سخت کرده است از مدت ها قبل چشم انتظار باز شدن جاده مشهور قراقرم هستم تا ارتباطشان با دیگر نقاط کشور شکلی عادی بگیرد، بسته شدن جاده مانع رسیدن مواد غذایی به شهر و روستاهای شمال پاکستان شده و آنها این مشکل را هر سال با تمام وجود لمس می کنند.

گرسنگی بچه ها و فرزندان خردسال چیزی نیست که انسانی بتواند آن را تاب بیاورد، حتی در این نقطه از جهان که اعتقادات پاک و زلال مردم و باور آنها به ایران اسلامی باعث شده تا آن را ایران کوچک بنامند نیز چنگال سخت سرما امان از ساکنان پاکدل می رباید. مردم در سرمای زمستان از نعمت گاز بی بهره اند و برق هم به دلیل یخ بستن رودخانه ها و بندهایی که منبع اصلی تامین انرژی هستند معمولا یک روز هست و یک روز نیست.

بلتستان جایی است که مردم آن همیشه خود را سرباز انقلاب می دانند، حاج قاسم شهید می شود به خیابان می آیند و مغازه هایشان را تعطیل می کنند، روز قدس می شود پرچم به دست می گیرند و علیه آمریکا شعار سر می دهند، روز رحلت امام خمینی فرا می رسد پیش از همه لباس سیاه به تن می کنند ولی توجه چندانی را نمی بینند.

صدای غرش تنها هواپیمایی که هر روز از اسلام آباد به فرودگاه شهر سکردو می آید بازهم شنیده می شود هواپیمایی که این بار حامل مواد خوراکی و خوردنی است. مردم صف می بندند و آذوقه خود را از دست افرادی که نمی شناسند دریافت می کنند روی بسته های امدادی آرمی سبز رنگ خود نمایی می کند و مسئولین توزیع بسته های غذایی از مردم می خواهند که برای دریافت عکس با آنها همکاری کنند.

کسی نمی داند بسته ها از کجا آمده است ولی نام بن سلمان دائما شنیده می شود فردای آن روز رسانه های سعودی خبر منتشر می کنند که جناب ولیعهد به مسلمانان مظلوم جیلجیت! بلتستان کمک کرده است. مردم منطقه هم که آرام آرام به دریافت این بسته های امدادی عادت کرده اند در آینده نه چندان دور مشاهده خواهند کرد که سفیر صلح و ارشاد عربستان نیز همراه بسته ها به سرزمین شان سفر می کند تا همراه با اهدای این بسته ها قدری با مردم منطقه سخن بگوید! مشکلاتشان را بشنود و برای حل آنها اقدام کند.

به همین سادگی برنامه تکراری عربستان برای به کنترل مناطق شیعه نشین شمال پاکستان آغاز می شود و معلوم نیست که حاصل آن چه خواهد بود.

هر چند می توان گزارش را به قلمی دیگر نوشت و داستان را مفصل تر بیان کند ولی در حد انجام رسالت رسانه ای انتشار این چند عکس مُهر پایان این گزارش خواهد بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 843

به "گزارش خبرنگاران از داستان تکراری نفوذ وهابیت در مناطق شیعه نشین با سبد کالا؛ این بار شمال پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگاران از داستان تکراری نفوذ وهابیت در مناطق شیعه نشین با سبد کالا؛ این بار شمال پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید