کشف 55 سند جعلی 10 میلیارد تومانی در تهران

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری 2 نفر از اعضای باند جعل اسناد مربوط به بیمه تأمین اجتماعی و مجوز خاتمه کار پروژه های عمرانی و ساختمانی و کشف 55 سند جعلی اطلاع داد.

کشف 55 سند جعلی 10 میلیارد تومانی در تهران

به گزارش گروه حوادث بوستان گفتگو از فارس، سردار علی ذوالقدری به عملیات جدید پلیس امنیت عمومی پایتخت و کشف باند جعل اسناد اشاره و گفت: اواخر هفته گذشته تعدادی گزارش مبنی بر جعل بعضی اسناد مربوط به بیمه و خاتمه کار ساختمانی شهرداری در چند نقطه از شهر تهران دریافت شد و آنالیز موضوع در اختیار تیمی از ماموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی به طور ویژه نهاده شد.

وی اضافه نمود: ماموران پلیس با انجام اقدامات فنی و تحقیقات جامع، مخفیگاه اعضای این باند در دو نقطه شهر تهران در حوالی میدان سبلان و محله پونک شناسایی و پس از هماهنگی های قضائی و اخذ دستورات لازم در چند عملیات جداگانه، هر دو عنصر اصلی این باند دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران انتقال یافتند.

سردار ذوالقدری بیان داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان 30برگ اسناد دولتی جعلی مربوط به بیمه تامین اجتماعی و جواز خاتمه کار شهرداری برای پروژه های عمرانی و ساختمانی و تجهیزات دفاعی کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه مأموران پلیس در ادامه تحقیقات خود دریافتند که متهمان چند دفتر کار پوششی در قالب دفاتر مهندسی برای جذب مخاطب در نقاط مختلف شهر تهران افتتاح نموده اند، توضیح داد: روز گذشته این دفاتر شناسایی و در بازرسی از آن مکان ها نیز 25 سند جعلی دیگر کشف شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اوراق جعلی کشف شده از این دو نفر را بیش از 100میلیارد ریال برآورد نموده اند، اضافه نمود: متهمان در بازپرسی های اولیه به بزه ارتکابی اعتراف نموده و گفتند، نزدیک به یک سال است که به ازای دریافت مبالغی بین 500 میلیون الی 2 میلیارد ریال از مشتریانشان که اغلب سازندگان بعضی برج های با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شدند اعلام نمود: کوشش برای کشف جزئیات این پرونده در دستور کار ماموران است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1185

به "کشف 55 سند جعلی 10 میلیارد تومانی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 55 سند جعلی 10 میلیارد تومانی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید