کشف بزرگترین ستاره نوترونی توسط ستاره شناسان

به گزارش بوستان گفتگو، جهان محل حضور بسیاری از ستاره ها و سیاره های ناشناخته برای بشر است و ستاره شناسان به تازگی پیروز به شناسایی بزرگترین ستاره نوترونی جهان شده اند.

کشف بزرگترین ستاره نوترونی توسط ستاره شناسان

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بوستان گفتگو به نقل از نیواطلس، ستاره های نوترونی بعد از فروپاشی به سیاه چاله مبدل می شوند، ستاره شناسان در روزهای اخیر پیروز به اندازه گیری ابعاد بزرگترین ستاره نوترونی شده اند که بشر توانسته آن را شناسایی کند.

البته این امر بدان معنا نیست که ستاره نوترونی بزرگتری در دنیا وجود ندارد. محدودیت های فنی ستاره شناسان موجب شده تا آنها برای یافتن ستاره های نوترونی غول پیکر با مسائل زیادی روبرو باشند.

ستاره های نوتورنی چگالی بالایی دارند و لذا هر بلوک آنها که در ابعاد یک حبه قند است، مکن است صد میلیون تن وزن داشته باشد. باوجود مطالعه گسترده در خصوص ستاره های نوترونی در خصوص مواد تشکیل دهنده آنها هنوز اطلاعات دقیق و یقین آوری وجود ندارد.

محققان بنیاد ملی علوم آمریکا با استفاده از تلسکوپ گرین بانک در ویرجینیای غربی ستاره ای نوترونی دوقلویی موسوم به J0740+6620 را مورد آنالیز قرار داده اند که چگالی آن 2.17 برابر چگالی خورشید بوده و این در حالی است که قطر این ستاره به حدود 30 کیلومتر می رسد. در حال حاضر کوشش ها برای شناسایی مواد تشکیل دهنده ستاره یادشده قبل از تبدیل آن به سیاه چاله ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 396

به "کشف بزرگترین ستاره نوترونی توسط ستاره شناسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بزرگترین ستاره نوترونی توسط ستاره شناسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید