پاپوشی مخصوص خاص بیماران سکته مغزی

به گزارش بوستان گفتگو، محققان دانشگاه ساوت فلوریدا یک پاپوش مخصوص با کناره های چرخان برای بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند طراحی نموده اند تا به آنها یاری نمایند بار دیگر بتوانند عادی راه بروند.

پاپوشی مخصوص خاص بیماران سکته مغزی

اگر کسی در راه رفتن مشکل داشته باشد، ممکن است فکر کنید که قرار دادن چیزی شبیه به اسکیت زیر پاهای وی مطمئناً یاریی به حل مشکل نخواهد کرد. با این حال طبق یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه ساوت فلوریدا، یک پاپوش مخصوص به نام iStride با ساختاری شبیه به اسکیت می تواند به بهبود راه رفتن قربانیان سکته مغزی یاری کند.

اگر شخصی دچار سکته مغزی گردد، اغلب با فلج یک طرف بدن همراه می گردد که موجب می گردد در راه رفتن دچار مشکل گردد و می تواند منجر به عدم تعادل و زمین خوردن گردد.

اکنون تیمی از دانشگاه ساوت فلوریدا به سرپرستی پروفسور کایل رید دستگاه iStride را برای اصلاح این مشکل ساخته اند.

این پاپوش به پای سالم بیمار بسته می گردد، چرا که بیماران اغلب با پای سالم خود قدم های بلندتری برمی دارند و همین باعث عدم تعادل بیمار می گردد.

سپس همین طور که بیمار قدم می زند، چهار چرخ iStride به مرور به عقب می چرخند ، در نتیجه طول قدم های فرد را افزایش می دهند و عدم تقارن در راه رفتن وی را اصلاح می نمایند.

این حرکت باعث می گردد که بیمار پای معیوب خود را به مرور با پای سالم خود تطبیق دهد.

پس از تمرین های مکرر، عدم تقارن در راه رفتن بیمار کاهش می یابد و در نهایت به جایی می رسد که دیگر نیازی به پوشیدن این پاپوش نخواهد داشت.

در یک کارآزمایی بالینی که اخیرا انجام شد، 6 قربانی سکته مغزی در سنین 57 تا 74 سال به مدت یک ماه، سه بار در هفته هر بار 30 دقیقه از iStride استفاده کردند. پس از سرانجام ماه، تعیین شد که همه این بیماران بهبود در تقارن در راه رفتن و سرعت گام برداشتن را تجربه نموده اند.

درمان موجود برای این مشکل تاکنون یک تردمیل دو تسمه بود که یک تسمه کمی سریع تر از طرف دیگر حرکت می نماید. اما طبق تحقیقات صورت گرفته توسط تیم تحقیقاتی، تنها حدود 60 درصد از بیمارانی که تحت چنین درمانی قرار می گیرند درمان می شوند.

از طرفی iStride را می توان هنگام پیاده روی در دنیای بیرون نیز مورد استفاده قرار داد و لزوما نیازی به محیط فیزیوتراپی ندارد.

اکنون محققان به دنبال آزمایش این پاپوش روی 21 بیمار دیگر هستند که در آن شرکت نمایندگان از آن بدون نظارت محققان و در خانه های خود استفاده می نمایند.

نسخه تجاری iStride ممکن است تا سرانجام سال میلادی جاری روانه بازار گردد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 400

به "پاپوشی مخصوص خاص بیماران سکته مغزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاپوشی مخصوص خاص بیماران سکته مغزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید