ورود اتوبوس های برقی جدید به تهران، واگذاری خطوط پرمسافر به سرمایه گذاران

به گزارش بوستان گفتگو، مشاور مالی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از برنامه ریزی برای ورود نسل جدید اتوبوس های برقی به پایتخت اطلاع داد.

ورود اتوبوس های برقی جدید به تهران، واگذاری خطوط پرمسافر به سرمایه گذاران

مهدی همتی مقدم درگفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه معاونت حمل ونقل شهرداری تهران در نظر دارد نسل جدید اتوبوس های برقی در سطح شهر مورد استفاده قرار گیرد، گفت: در گذشته اتوبوس های برقی در سطح شهر سرویس دهی داشتند، اما به دلیل فناوری قدیمی و مشکلاتی که در حین سرویس دهی داشتند، در نظر داریم از نسل جدید اتوبوس های برقی در تهران استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از فناوری های جدید اتوبوس های برقی تمام باطری هستند، اضافه کرد: تردد این اتوبوس ها کاملا متکی به باطری است، به گونه ای که در هنگام شب که اتوبوس ها سرویس دهی ندارند باطری آنها شارژ شده و می توانند در طول روز 200 تا 300 کیلومتر پیمایش داشته باشند.

همتی مقدم با بیان اینکه این اتوبوس های نسل جدید حداقل 8 میلیارد تومان قیمت دارند، اضافه کرد: شهرداری تهران برای رسیدن به مشارکت عمومی-خصوصی برای فعالیت اتوبوس های برقی در تهران به دنبال حمایت از سرمایه گذاران است که برهمین اساس بسته ای را برای یاری به سرمایه گذاران تهیه می نماید.

وی در خصوص این بسته حمایتی گفت: حاضریم خطوط پرمسافر را به سرمایه گذاران اتوبوس برقی واگذار کنیم که بهره برداری از خط نیز برعهده سرمایه گذار است و این مسئله سبب می گردد که سرمایه گذار درآمد خوبی از فروش بلیت کسب کند و همچنین درآمدتبلیغاتی از اتوبوس و ایستگاه ها داشته باشد.

همتی مقدم اضافه کرد: همچنین می توانیم درآمد ناشی از صرفه جویی در مصرف سوخت در پی حذف اتوبوس های دیزلی و ورود اتوبوس های برقی را طبق ماده 12 قانون و با همکاری وزارت نفت برای سرمایه گذاران فعال کرد و حتی شهرداری تهران می تواند در حوزه های زیرساختی همچون تامین پارکینگ، زیرساخت شارژ برقی و... به سرمایه گذاران یاری کند.

به گفته مشاور مالی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری، مجموع این تسهیلات می تواند سرمایه گذاری برای پیمانکاران مالی داشته و آنها راغب شوند تا به اجرای این مهم به شهرداری یاری نمایند.

وی با بیان اینکه تا به امروز چندین شرکت برای سرمایه گذاری در بخش اتوبوس های برقی اعلام آمادگی نموده اند، اما به آنها تاکید کردیم که باید فراخوان منتشر شده و در یک رقابتی عادلانه سرمایه گذار انتخاب گردد، اضافه کرد: تا سرانجام سال فراخوان جذب سرمایه گذار اتوبوس های برقی تهران منتشر می گردد و با این مدل سرمایه گذاری عمومی-خصوصی می توانیم تحولی در سرمایه گذاری ایجاد کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1438

به "ورود اتوبوس های برقی جدید به تهران، واگذاری خطوط پرمسافر به سرمایه گذاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود اتوبوس های برقی جدید به تهران، واگذاری خطوط پرمسافر به سرمایه گذاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید