وام های دانشجویی تجمیع می شوند، احتمال افزایش مبلغ همه وام های دانشجویی در ترم تحصیلی آینده

به گزارش بوستان گفتگو، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با جدیت طرح تجمیع وام های دانشجویی را در سال تحصیلی آینده پیگیری می نماید که با اجرای این طرح، تعداد وام های دانشجویی کاهش و در مقابل مبلغ وام ها افزایش می یابد.

وام های دانشجویی تجمیع می شوند، احتمال افزایش مبلغ همه وام های دانشجویی در ترم تحصیلی آینده

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بوستان گفتگو، در ترم تحصیلی جاری که با شیوع ویروس کرونا در کشور همراه شد، صندوق رفاه دانشجویان تسهیلات بیشتری را برای دانشجویان در نظر گرفت.

براساس این تسهیلات، اعتبارات وام شهریه 100 درصد و اعتبارات وام تحصیلی 50 درصد افزایش داده شد تا دانشجویان بیشتری در این ترم بتوانند از وام های دانشجویی استفاده نمایند. اما این صندوق در صدد است تا حد امکان تسهیلات بیشتری را به ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا به دانشجویان ارائه کند.

احتمال افزایش مبلغ وام های دانشجویی در ترم آینده

الیاس منیری معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بوستان گفتگو، از احتمال افزایش مبلغ وام های دانشجویی در ترم آینده اطلاع داد.

وی شرح داد: پیشنهاداتی برای افزایش مبالغ وام های دانشجویی در ترم آینده مطرح شده است که در حال آنالیز و امکان سنجی این پیشنهادات هستیم و به زودی نتایج آن اعلام می گردد.

منیری خاطر نشان کرد: اجرایی شدن این پیشنهادات نیازمند افزایش اعتبارات است که از این رو باید آنالیز های لازم در این باره صورت بگیرد.

از بین همه وام هایی که صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به دانشجویان پرداخت می نماید، 4 وام تحصیلی شهریه، ازدواج، مسکن و ضروری، پر متقاضی ترین وام ها هستند. وام ضروری، ویژه دانشجویان در شرایط خاص است و یکی از کاربردهای آن شرایط ویژه امروز کشور است که متاثر از ویروس کرونا شده است.

کاهش درآمدهای صندوق رفاه دانشجویان با شیوع کرونا

مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم در این باره با تشریح شرایط اقتصادی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در امسال برای افزایش ارائه خدمات به دانشجویان، به خبرنگار ما، گفت: امسال 15 درصد افزایش بودجه برای صندوق رفاه دانشجویان پیشنهاد شد که در مقابل شرایط ناشی از شیوع کرونا در کشور، اوضاع را دست خوش تغییراتی نموده است.

به گفته وی، بخشی از منابع این صندوق از بودجه دولتی و بخشی از بازپرداخت وام های پرداخت شده است و پیش بینی می گردد که امسال در زمینه تامین منابع اقتصادی و درآمدها با سختی هایی رو به رو باشیم.

وی یادآور شد: در همین 3 ماهه ای که از شروع سال 99 می گذرد، درآمد صندوق رفاه دانشجویان نسبت به 3 ماهه نخست سال قبل به شدت کاهش یافته است.

تعداد وام های دانشجویی کمتر و مبلغ وام ها بیشتر می گردد

در این باره ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم به خبرنگار، گفت: یکی از برنامه هایی که صندوق رفاه دانشجویان با جدیت پیگیری می نماید، تجمیع وام های دانشجویی است که معتقدیم اجرای آن طرح، نتایج مفید و ملموسی در افزایش کیفیت ارائه خدمات به دانشجویان خواهد داشت.

وی تاکید نمود: با اجرای طرح تجمیع وام های دانشجویی به طور کلی، وام ها با هم تجمیع می شوند و تعداد وام ها کمتر می گردد و در مقابل مبلغ وام ها بیشتر می گردد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اجرای این طرح در سال 98 هم در دستور کار بود که امیدواریم در سال 99 به مرحله عملیاتی برسد.

وی همچنین به تازگی و در جدیدترین اخبار در این باره، برای اجرای طرح تجمیع وام های دانشجویی اظهار امیدواری نموده و گفته: اجرای طرح تجمیع وام های دانشجویی در سال تحصیلی آینده در دستور کار است و اگر تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید تصویب گردد، مبلغ وام های دانشجویی افزایش می یابد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1176

به "وام های دانشجویی تجمیع می شوند، احتمال افزایش مبلغ همه وام های دانشجویی در ترم تحصیلی آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام های دانشجویی تجمیع می شوند، احتمال افزایش مبلغ همه وام های دانشجویی در ترم تحصیلی آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید