نصیرزاده: آذرماه مسابقات باشگاه های جهان را برگزار می کنیم، ورود تیم های تازه وارد به لیگ برتر از 2 راه ممکن است

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی گفت: بنا داریم مسابقات فرنگی را هفته اول آذر و مسابقات آزاد را هفته دوم آذر ماه برگزار کنیم و در همین رابطه به دنبال میزبان هستیم.

نصیرزاده: آذرماه مسابقات باشگاه های جهان را برگزار می کنیم، ورود تیم های تازه وارد به لیگ برتر از 2 راه ممکن است

عبدالمهدی نصیرزاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی بوستان گفتگو در خصوص برنامه ریزی اجرا شده برای لیگ برتر فصل آینده کشتی آزاد و فرنگی گفت: اولویت ما حفظ تیم های لیگ برتری فصل گذشته است و همچنین می خواهیم سه تیم از لیگ دسته اول سهمیه لیگ برتر را بگیرند. در همین مدت دیدارهایی با عوامل مختلف در استان ها داشته ایم که یا میزبانی مسابقات فدراسیون کشتی را قبول کنند و یا در زمینه تبلیغات محیطی به ما کمک کنند. در این رابطه به گلستان، خراسان شمالی، کرمان و ... سفر کرده ایم. همچنین دیداری با مدیرعامل موسسه مالی اعتباری ملل داشتیم. استان ها در پی تدارک تیم برای حضور در لیگ برتر هستند.

وی ادامه داد: ما تغییراتی در آیین نامه لیگ 99 داشتیم. امسال تیم ها می توانند از دو ملی پوش و دو کشتی گیر خارجی استفاده کنند. همچنین می توانند با یک مشاور داوری قرارداد ببندند که در این صورت این داور حق قضاوت در لیگ را نخواهد داشت.

نصیرزاده تاکید کرد: به دنبال حضور یک تیم قوی از مازندران در مسابقات هستیم. همچنین پیرو دیداری که در حین برگزاری مسابقات جام تختی همراه با دکتر علی نژاد با استاندار کرمانشاه داشتیم، آنها نیز به دنبال این هستند که حتما در لیگ فصل آینده شرکت کنند. تا به امروز 3-4 تیم رسما برای حضور در لیگ برتر اعلام آمادگی کرده اند.

وی در خصوص اینکه راه ورود تیم های تازه وارد به لیگ برتر چگونه است؟، گفت: یکی حضور در لیگ دسته اول و قرار دریافت در یکی از رده های اول تا سومی است. دیگر اینکه یکی از تیم های لیگ برتری انصراف بدهد و تیم جدید سهمیه اش را بخرد. ما به این شکل تیم های لیگ برتری را جایگزین می کنیم.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی در خصوص برگزاری لیگ باشگاه های آزاد و فرنگی جهان نیز شرح داد: بنا داریم مسابقات کشتی فرنگی را هفته اول آذر و مسابقات آزاد را هفته دوم آذر ماه برگزار کنیم و در همین رابطه به دنبال میزبان هستیم. استان گلستان یکی از گزینه ها برای میزبانی رقابت های کشتی آزاد باشگاه های جهان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 897

به "نصیرزاده: آذرماه مسابقات باشگاه های جهان را برگزار می کنیم، ورود تیم های تازه وارد به لیگ برتر از 2 راه ممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصیرزاده: آذرماه مسابقات باشگاه های جهان را برگزار می کنیم، ورود تیم های تازه وارد به لیگ برتر از 2 راه ممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید