مهلت ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور تا انتها مهر

مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 1615 واحد آموزشی داریم، گفت: ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور تا سرانجام مهر ادامه دارد.

مهلت ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور تا انتها مهر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، گودرز شاهمرادی مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش از راه دور ظرفیت تکمیلی برای آموزش دانش آموزان است و یک روش آموزشی با انعطاف است تا همه دانش آموزان بتوانند از نعمت تحصیل برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه آموزش از راه دور در دوره اول و دوم متوسطه اجرا می گردد، اضافه نمود: در حال حاضر 1615 واحد آموزش از راه دور در کشور فعالیت دارند و 172 هزار دانش آموز از این مدل آموزشی استفاده می نمایند.

شاهمرادی با بیان اینکه آموزش از راه دور به شکل نیمسالی واحدی است، ادامه داد: آموزش از راه دور دارای ظرفیت زیادی است اما خیلی از افراد جامعه، آن را نمی شناسند.

وی با تأکید بر اینکه آموزش از راه دور در کنار آموزش حضوری است و رقیب آن نیست، افزود: برنامه سال تحصیلی جدید به مدارس ابلاغ شده است و جلسات ما به شکل ویدئوکنفرانس برگزار گردید.

مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس آموزش از راه دور در 2 گروه لازم التعلیم و بزرگسالان فعالیت دارند، گفت: زمان ثبت نام تا اول مهر بود اما تا یک ماه تمدید کردیم تا دانش آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی شده و ترغیب به تحصیل شوند البته بعضی از بچه ها بازمانده از تحصیل، بچه ها کار هستند و همچنین بچه های که به هر دلیلی امکان تحصیل در مدارس روزانه از آنها سلب شده است.

وی توضیح داد: همانطور که گفتم زمان ثبت نام تا اول مهر بود و کلاس ها شروع شده است اما برای افرادی که در این ماه ثبت نام می نمایند، کلاس های جبرانی برگزار می کنیم.

شاهمرادی درباره هزینه مدارس آموزش از راه دور اضافه نمود: شهریه کم است تا دانش آموزان احساس ننمایند بحث اقتصادی مانع تحصیل است و هر کجا احساس کنیم افراد امکان اقتصادی ندارند، رایگان ثبت نام می کنیم.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اولویت های ما بحث استقرار سامانه های الکترونیکی است، گفت: باید تا سال 1400 تمام مدارس آموزش از راه دور، خدمات الکترونیک و محتوای غنی داشته باشند که 90 مدرسه تاکنون این طرح را انجام دادند.

شاهمرادی با بیان اینکه خدمات آموزش از راه دور به شکل نیمه حضوری است، اضافه نمود: برای هر واحد درسی 6 ساعت حضوری پیش بینی شده و بقیه به شکل مکمل است؛ کلاس های ما فشرده تر است و بخشی از نمرات، کلاسی است و باید دانش آموز حضور پیدا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: بروزرسانی: 14 آبان 1398 شناسه مطلب: 445

به "مهلت ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور تا انتها مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور تا انتها مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید