تمرین زندگی لاکچری از دبستان!، افزایش شهریه ثابت مدارس غیر دولتی تا سقف 35 میلیون تومان

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران : رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از اعلام شهریه مدارس غیردولتی اطلاع داد و سقف و کف شهریه دریافتی مصوب در سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم را گفت.

تمرین زندگی لاکچری از دبستان!، افزایش شهریه ثابت مدارس غیر دولتی تا سقف 35 میلیون تومان

به گزارش ایسنا ،احمد محمودزاده در این باره اظهار کرد: سال جاری در نظر داشتیم روینمودهای تربیتی را در معین شهریه مدنظر قرار دهیم، به همین دلیل در کنار آیتم هایی چون امکانات، تجهیزات و فضاهای آموزشی، حدود 35 امتیاز از 100 امتیاز را به فعالیت های پرورشی و روینمودهای تربیتی مدارس اختصاص دادیم.

وی اضافه نمود: سال جاری درصد افزایش برای شهریه مدارس اعلام نکردیم، بلکه شهریه هر مدرسه متناسب با عملکردش افزایش پیدا نموده است. طبیعتا اگر عملکرد مدرسه ای در ایجاد زمینه های سخت افزاری، امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی مناسب باشد مشمول افزایش بیشتری شده است. با موسسان در تهران و استان ها جلسه داشتیم و در شورای نظارت به جمع بندی رسیدیم و با سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز طرح موضوع شده و شهریه ها نهایی شدند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر این اساس کمترین شهریه مصوب ثابت چهار میلیون تومان و بیشترین شهریه 35 میلیون تومان خواهد بود که در سامانه مشارکت ها برای هرمدرسه تعیین شده است. سقف شهریه مصوب برای دوره متوسطه دوم، 34 میلیون تومان، برای دوره متوسطه اول، 33 میلیون تومان و برای دوره ابتدایی 26 میلیون و 800 هزار تومان است و شهریه ای بالاتر از رقم اعلام شده نخواهیم داشت.

محمودزاده ادامه داد: بار دیگر تاکید می کنم که شهریه اعلامی، شهریه ثابت است که می تواند به آن اضافه نموده گردد. البته این افزایش برای فوق برنامه ها باید از شورای نظارت منطقه و استان تاییدیه گرفته و مصوبه انجمن اولیاء و مربیان مدرسه را نیز داشته باشد. هزینه هایی چون ایاب و ذهاب، تغذیه و لباس فرم جزو شهریه ثابت مدارس نیست.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2197

به "تمرین زندگی لاکچری از دبستان!، افزایش شهریه ثابت مدارس غیر دولتی تا سقف 35 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین زندگی لاکچری از دبستان!، افزایش شهریه ثابت مدارس غیر دولتی تا سقف 35 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید