ملاقات مهم روسای حزب نواز و مردم جهت اقدام علیه دولت اسلام آباد

مسئولین دو حزب بزرگ پاکستان که طی سال های اخیر بارها اتحاد و جدایی را تجربه کرده اند بازهم برای متحد شدن باهم ملاقات کردند.

ملاقات مهم روسای حزب نواز و مردم جهت اقدام علیه دولت اسلام آباد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از اکسپرس نیوز، بلاول بوتو زرداری رئیس حزب مردم و شهباز شریف رئیس حزب نواز امروز باهم ملاقات کردند.

روسای این دو حزب بزرگ که طی 10 سال اخیر هر کدام به مدت 5 سال حکومت را در پاکستان به دست داشته اند تلاش کردند در رابطه با اقدام علیه دولت اسلام آباد باهم به توافق برسند.

مسئولین این دو حزب که طی سال ها اخیر بارها اتحاد و جدایی را تجربه کرده اند بازهم تلاش کردند با کنار گذاشتن اختلافات علیه دولت متحد شوند.

گزارش ها حاکی است دو طرف در مورد اتحاد و حضور در اعتراضات خیابانی مولانا فضل الرحمن رئیس حزب جمعیت علمای اسلام باهم بحث و مصاحبه کردند.

دو طرف تصریح کردند: اقدامات دولت حزب تحریک انصاف منافع ملی کشور را به خطر انداخته و باید اقدامی منسجم علیه دولت صورت بگیرد.

سران حزب نواز و مردم معتقدند اقدامات دولت عمران خان باعث تنها شدن پاکستان در سطح جهانی شده است.

مسئولین این دو حزب با انتقاد از اقدامات داخلی دولت پاکستان تلاش عمران خان برای مهار گرانی و مسائل اقتصادی را ناکافی دانستند.

گفتنی است پیش از این احزاب مردم و نواز از اعتراضات خیابانی فضل الرحمن استقبال نکردند و ممکن است این برخورد سرد به این دلیل باشد که یک حزب ضعیف تر را به عنوان رهبر فعالیت های خود انتخاب نکنند.

با این حال پیش از زمان پیروز حزب تحریک انصاف در انتخابات حزب مردم بارها دست رد به سینه حزب نواز زده است.

در حال حاضر اکثر سران حزب نواز و حزب مردم در زندان هستند یا بازداشت شده اند و برخی دیگر از چهره های شاخص دو حزب نیز تحت پیگرد قرار دارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 14 آبان 1398 شناسه مطلب: 453

به "ملاقات مهم روسای حزب نواز و مردم جهت اقدام علیه دولت اسلام آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات مهم روسای حزب نواز و مردم جهت اقدام علیه دولت اسلام آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید