قیمت مرغ در میادین تهران اعلام شد

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ستاد تنظیم بازاراز مهرماه سال جاری ساز و کار تعیینی برای تحویل مرغ مرغداران تعیین کرد.

قیمت مرغ در میادین تهران اعلام شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ستاد تنظیم بازاراز مهرماه سال جاری ساز و کار معینی برای تحویل مرغ مرغداران معین کرد.

یداله صادقی با بیان این مطلب، اضافه نمود: تا مهر سال جاری ساز و کاری برای تحویل مرغ مرغداران معین نبود، اما از این تاریخ ستاد تنظیم بازار کشور ابلاغ کرد مرغدارانی که از وزارت جهاد کشاورزی نهاده دریافت نموده اند بر اساس درصد نهاده باید گوشت مرغ تحویل دهند.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی تهران فهرست 52 واحد مرغداری را در اختیار ما قرار داد تا در ازای درصد نهاده تحویل گرفته شده، مرغ به قیمت مصوب در اختیار شبکه توزیع قرار دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیان نمود: شبکه توزیع؛ سازمان میادین میوه و تره بار هستند و مرغداران مکلف هستند مرغ خود را به نمایندگان کشتارگاه ها که در میدان بهمن مستقر هستند تحویل دهند.

صادقی گفت: از 13 آبان برای فراوری و توزیع گوشت مرغ، مسئولیت ها بین وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی تقسیم شده و وزارت جهاد کشاورزی مسئول فراوری و عرضه در میادین میوه و تره بار است و پیش از 13 آبان تخلفاتی وجود داشته که به تعزیرات معرفی شده است.

وی توضیح داد: از 52 مرغداری که وزارت جهاد کشاورزی به ما معرفی نموده است، تا کنون 45 مرغداری اطلاعاتی به ما نداده اند.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران گفت اضافه نمود: سازمان میادین میوه و تره بار مکلف شده است مرغ را از مرغداران تحویل بگیرد، اما این سازمان می گوید زمانی که به مرغدار مراجعه می کنیم، مرغدار مرغ را تحویل نمی دهد.

صادقی گفت: مرغدار باید مرغ زنده را با قیمت 14 هزار و 100 تومان به کشتارگاه بفروشد و کشتارگاه پس از کشتار، گوشت مرغ را در اختیار غرفه های سازمان میادین یا اعضای صنف مرغ فروشان قرار می دهند تا با قیمت 20 هزار و 400 تومان بفروشند.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران اضافه نمود: همه حواله های دریافت گوشت مرغ زیر نظر بازرسان ما صادر می گردد و مرغ فروش ها گوشت مرغ را بر این اساس تحویل می گیرند و توزیع می نمایند و روندی غیر از این وجود ندارد.

صادقی گفت: از گیلان، مازندران و سمنان به ما مرغ می دهند، اما مرغداری های استان تهران به ما مرغ نمی دهند.

وی اضافه نمود: اگر 1200 تن گوشت مرغ گرم به عمده فروشی ها در تهران تحویل داده گردد، مرغ با قیمت 20 هزار و 400 تومان دست مردم می رسد.

منبع: ایلنا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1460

به "قیمت مرغ در میادین تهران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ در میادین تهران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید