فضا برای حضور تجار قمی در چین فراهم است، توسعه مالی قم هدف سفر به چین بود

به گزارش بوستان گفتگو، استاندار قم توسعه مالی این استان و فعالیت تجار قمی را یکی از برنامه های سفر به چین بیان کرد و گفت: در جلساتی که مسئولان شهر لین شیا برگزار کردیم در زمینه سرمایه گذاری در پروژه های استان نظیر فرودگاه بحث شد.

فضا برای حضور تجار قمی در چین فراهم است، توسعه مالی قم هدف سفر به چین بود

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط ویزای تحصیلی در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش بوستان گفتگو از قم، سید مهدی صادقی ظهر امروز در گفت و گو با بوستان گفتگو با اشاره به سفر خود به کشور چین و تشریح اهداف و دستاوردهای آن گفت: لین شیا یکی از شهرهای مسلمان نشین چین است که حدود 60 درصد جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می دهند و همچنین دارای مساجد زیادی است.

صادقی اضافه کرد: شهر لین شیای چین سرزمین خوبی است که دارای معادن و زمین های کشاورزی است و مردم این شهر در زمینه فراوری مواد غذایی حلال فعال هستند.

استاندار قم توسعه اقتصاد قم و فعالیت تجار قمی را یکی از برنامه های این سفر مطرح کرد و گفت: بانک گانسو چین خط اعتباری ایجاد نموده که در راستای تقویت این ارتباط برنامه ریزی انجام شد و قرار شد خط اعتباری مالی بیشتری را برای تجار قمی فراهم کنیم که مورد موافقت چین واقع شد.

صادقی با بیان اینکه اراده خوبی از سوی چینی ها برای توسعه روابط وجود دارد، اعلام کرد: دولت چین یک سری اختیارات را به فرامانداران و استانداران داده و شهر لین شیا نیز شهر خودمختاری است و دارای اختیارات مناسبی است.

وی صندلی و ارزش شهر قم را مورد توجه دانست و توضیح داد: قم از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار است و می توانیم به توسعه گردشگری و زیرساخت های آن یاری کنیم، درجلساتی که مسئولان شهر لین شیا برگزار کردیم در زمینه سرمایه گذاری در پروژه های استان نظیر فرودگاه بحث شد.

استاندار قم گفت: شهر لین شیای چین در زمینه فراوری غذای حلال پیروز عمل نموده است که در جلساتی که با مسئولان این شهر برگزار کردیم سرمایه گذاری در فراوری غذاهای حلال مورد تاکید نهاده شد چون مردم لین شیای چین اعتبار خوبی در این زمینه کسب نموده اند.

صادقی اعلام کرد: از بخش خصوصی استان دعوت کردیم که در جلسه ای که برگزار می گردد راهکارهای مناسبی در راستای تقویت روابط تجاری و مالی میان تجار قمی و چینی اتخاذ گردد.

وی با اشاره به روابط مالی مناسبی که میان کشور ایران و چین وجود دارد، گفت: فضا برای حضور تجار قمی در چین فراهم است و غرفه بزرگی در نمایشگاه چین برپا شده و برگزاری این گونه نمایشگاه ها باید تقویت گردد که به این صورت شناختی از فراوریات محصولات ایران فراهم گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 مرداد 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 751

به "فضا برای حضور تجار قمی در چین فراهم است، توسعه مالی قم هدف سفر به چین بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضا برای حضور تجار قمی در چین فراهم است، توسعه مالی قم هدف سفر به چین بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید