عربستان، حضور بن سلمان در مسابقه اتومبیلرانی بعد از انتشار گزارش قتل خاشقجی

به گزارش بوستان گفتگو، رسانه های سعودی از مشارکت محمد بن سلمان در مسابقات اتومبیل رانی بعد از انتشار گزارش قتل خاشقجی خبر دادند.

عربستان، حضور بن سلمان در مسابقه اتومبیلرانی بعد از انتشار گزارش قتل خاشقجی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از عربی 21، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی عصر روز شنبه یک روز پس از انتشار گزارش اطلاعات آمریکا در مورد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در محل مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک شرکت کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

تصاویر ویدئویی منتشر شده توسط رسانه های رسمی سعودی لحظه ورود شاهزاده به محل مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک را نشان می دهد.

روز گذشته وبسایت ورزشی فرانسوی آف وان اونلی نوشت که سازمان حقوق بشری و ضد جنگ کد پینک از لویس هامیلتون راننده انگلیسی مسابقات فرمول یک خواست تا در مسابقات سپتامبر 2021 در شهر جده عربستان شرکت نکند.

این سازمان حقوق بشر دلیل درخواست خود را از این قهرمان اتومبیلرانی را جنگ عربستان سعودی علیه یمن و کارنامه سیاه حقوق بشری این کشور دانست.

درخواست این سازمان حقوق بشری از لویس هامیلتون این بوده که او در دفاع از حقوق سیاه پوستان تا به امروز شجاعت بسیاری از خود نشان داده و شایسته است که مخالفت خود را با هرگونه ظلمی در دنیا نشان دهد.

در این نامه سازمان حقوق بشری همچنین موارد نقض حقوق بشر از جمله قتل جمال خاشقجی در اکتبر 2018 و مسأله حقوق زنان و همچنین جنگ یمن ذکر شده و از لویس هامیلتون خواسته شده تا شرکت در مسابقه فرمول یک جده را رد کند یا به طور علنی درباره حقوق بشر در عربستان سخنرانی کند و این گونه به مقامات سعودی بفهماند که دنیا در برابر اقدامات آن ها کور نیست.

سپس از لویس هامیلتون خواست تا اگر در مسابقات نیز شرکت کرد، پیراهنی را بر تن کند که روی آن درخواست سرانجام دادن به جنگ یمن نوشته شده باشد.

عربستان سعودی در سال های گذشته کوشش بسیاری برای بهبود چهره خود در میان افکار بین المللی با برگزاری مسابقات این چنینی و همچنین برگزاری جشن های موسیقی انجام داده که به عقیده بسیاری از ناظران و کارشناسان تاثیری بر بهبود چهره ریاض نداشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1604

به "عربستان، حضور بن سلمان در مسابقه اتومبیلرانی بعد از انتشار گزارش قتل خاشقجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، حضور بن سلمان در مسابقه اتومبیلرانی بعد از انتشار گزارش قتل خاشقجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید