روحانی: ایران علاقه مند به توسعه همکاری ها در همه عرصه ها با عمان است

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس جمهور گفت: ایران علاقه مند به توسعه و تعمیق همکاری ها در همه عرصه ها با عمان به عنوان یک کشور دوست و برادر است.

روحانی: ایران علاقه مند به توسعه همکاری ها در همه عرصه ها با عمان است

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه ابراهیم بن احمد بن محمد المعینی سفیر جدید عمان در تهران، گفت: روابط ایران و عمان بر پایه حسن همجواری، صمیمیت و برادری، باید به فرایند رو به توسعه خود بویژه در حوزه اقتصادی ادامه دهد.

وی روابط تهران - مسقط را در همه حوزه های مورد علاقه رو به توسعه خواند و تاکید نمود که جمهوری اسلامی ایران علاقه مند به توسعه و تعمیق همکاری ها در همه عرصه ها با عمان به عنوان یک کشور دوست و برادر است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به نقش مهم همکاری های بانکی و اقتصادی در توسعه روابط اقتصادی مشترک، ابراز امیدواری کرد که روابط اقتصادی دو کشور در راستای منافع مشترک دو ملت، بییش از پیش تقویت گردد.

سفیر جدید پادشاهی عمان نیز با تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور، گفت که عمان مصمم به توسعه همکاری ها با ایران در همه عرصه های مورد علاقه و بویژه اقتصادی است.

ابراهیم بن احمد بن محمد المعینی با اشاره به تاکید سلطان عمان بر اهمیت روابط تهران - مسقط، اضافه نمود: ایران و عمان عمق استراتژیک یکدیگرند و ما معتقدیم که ایران گنجینه ای از فرصت های اقتصادی، علمی، فنی و فرهنگی است که باید از آن استفاده کنیم و به همین دلیل، روابط پایدار و روبه توسعه دو کشور بویژه در حوزه اقتصادی شتاب بیشتری خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1259

به "روحانی: ایران علاقه مند به توسعه همکاری ها در همه عرصه ها با عمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: ایران علاقه مند به توسعه همکاری ها در همه عرصه ها با عمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید