رقابت دایی و قلعه نویی برای نیمکت تیم ملی!

به گزارش بوستان گفتگو، روز گذشته بعضی رسانه ها مدعی شدند امیر قلعه نویی هم گزینه فدراسیون فوتبال برای نیمکت تیم ملی است، اما چون او عهده دار راهنمایی سپاهان است، شانس اش کمتر از دایی است.

رقابت دایی و قلعه نویی برای نیمکت تیم ملی!

به گزارش، تیم ملی کشورمان پس از بازی با عراق و قطع همکاری فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس باهم، بدون سرمربی و بلاتکلیف است و حالا که مهدی تاج هم از ریاست فدراسیون فوتبال استعفا نموده، این شرایط نگران نماینده تر شده است. البته از مدت ها پیش زمزمه هایی مبنی بر انتخاب یک مربی خارجی کارنامه دار به جای ویلموتس شنیده می شد و برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس جدی ترین گزینه فدراسیون فوتبال برای راهنمایی تیم ملی ایران بود.

حتی رسانه ها از ارائه رسمی پیشنهاد ایران به برانکو در زاگرب به وسیله سفیر ایران در کرواسی خبر دادند، اما عنوان کردند که پیش شرط مذاکرات رسمی حل مشکل اقتصادی بین برانکو و باشگاه پرسپولیس است. برانکو که حدود 18 میلیارد از باشگاه پرسپولیس طلب دارد، از این باشگاه به فیفا شکایت نموده و اگر فدراسیون می خواست با او مذاکره کند، قطعا از سوی بعضی منتقدان و کارشناسان داخل کشور تحت فشار بود، چرا که منطقی نبود با کسی مذاکره گردد که از یک نهاد ایرانی به یک نهاد بین المللی شکایت نموده باشد. برای همین عنوان شد فدراسیون شرط گذاشته در صورت حل مشکل برانکو و پرسپولیس با او وارد مذاکره گردد که ظاهرا به خاطر عدم توافق طرفین برای حل اختلاف و مشکل و البته ملموس تر شدن مسائل انتقال پول به مربیان و بازیکنان خارجی به خاطر تحریم های بانکی ایران، فدراسیون فوتبال به همکاری با مربیان داخلی تمایل نشان داد.

مطرح شدن نام یحیی گل محمدی و علی دایی و وحید هاشمیان و جواد نکونام در راستای همین سیاست ایرانیزه کردن نیمکت تیم ملی بود و به نظر می رسید شانس یحیی به دلیل موفقیت های چند سال اخیرش بیشتر از دیگران باشد و حتی مالک باشگاه شهرخودرو گفت به خاطر ایران و تیم ملی به گل محمدی برای حضور روی نیمکت تیم ملی رضایت خواهد داد.

با وجود چراغ سبز شهرخودرو و یحیی، اما ظاهرا اجماع فدراسیون نشین ها و وزارت نشین ها روی گزینه دیگری بود و او کسی نیست بجز علی دایی. مربی ای که پس از قطع همکاری اجباری با سایپا در اواخر لیگ هجدهم تا امروز بیکار است و با وجود پیشنهاد چند تیم لیگ رجحان که آخرین آن ذوب آهن بود، حاضر به بازگشت روی نیمکت نشده است. اما شاید پاسخ به ذوب آهن آخرین پاسخ منفی دایی به یک پیشنهاد داخلی باشد و سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس به زودی باب مذاکره را با مسئولان فدراسیون فوتبال باز کند. اطرافیان دایی هم از پالس های مثبت و زیادی که از فدراسیون فوتبال به او رسیده، اما رسمی نبوده خبر داده اند و در یکی، دو روز گذشته هم بعضی مسئولان فدراسیون فوتبال در صحبت هایشان از احتمال بازگشت دایی به نیمکت تیم ملی خبر داده اند. محمود شیعی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد این که آیا صحت دارد علی دایی یکی از گزینه های راهنمایی تیم ملی است، گفته بود: هنوز در این زمینه بحث ننموده ایم، اما خیلی مایل هستم علی دایی هم جزو گزینه ها باشد. با توجه به علاقه ای که به این مربی دارم و تعصبی که دایی به کشور ایران دارد، فکر می کنم او می تواند گزینه خوبی برای تیم ملی باشد. روز گذشته هم اسلامیان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: در شرایطی قرار گرفتیم که به صلاح کشور است تا سرمربی تیم ملی داخلی باشد. مربیان بسیار خوبی در ایران داریم. خودتان دیدید که سرمربیان تیم ملی، استقلال و پرسپولیس به چه شکل از ایران رفتند. اگر از من سوال کنید نظرم این است که این مربیان خارجی فضای ایران را خوب نمی شناسند و به نوعی برای حضور در ایران احتیاط می نمایند اگرچه بحث اقتصادی را هم مطرح می نمایند. البته از وزارت ورزش و جوانان نیز خبر می رسد مسئولان رده بالای ورزش هم خواستار حضور مربیان ایرانی در تیم های ملی و باشگاهی هستند و حتی گفته می گردد وزارت نشینان صحبت هایی با علی دایی برای بازگشت به نیمکت تیم ملی داشته اند و او هم بی میل نبوده است. البته روز گذشته بعضی رسانه ها مدعی شدند امیر قلعه نویی هم گزینه فدراسیون فوتبال برای نیمکت تیم ملی است، اما چون او عهده دار راهنمایی سپاهان است، شانس اش کمتر از دایی است.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 754

به "رقابت دایی و قلعه نویی برای نیمکت تیم ملی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت دایی و قلعه نویی برای نیمکت تیم ملی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید