در کدام کشور ها افراد بالای 65 سال کار می نمایند؟

به گزارش بوستان گفتگو، ژاپن و کره جنوبی کشور هایی هستند که افراد بالای 65 سال بیشترین سهم را از نیروی کار در آن ها تشکیل می دهند، اما در اروپا افراد بسیار کمتری با این سن کار می نمایند، حتی اگر جمعیت سالخورده رو به افزایش باشد.

در کدام کشور ها افراد بالای 65 سال کار می نمایند؟

به گزارش ایسنا، اختلاف زیادی در مشارکت نیروی کار افراد بالای 65 سال در کشور های مختلف سازمان همکاری و توسعه مالی وجود دارد. بر اساس داده های این سازمان، ژاپن و کره جنوبی مکان هایی هستند که افراد 65 ساله و بالاتر بیشترین سهم را از نیروی کار را بین 13 تا 14 درصد تشکیل می دهند.

در مقابل، اروپا، که در آن جوامع سالخورده نیز رایج است، افراد بسیار کمتری که بیش از 65 سال سن دارند، کار می نمایند. این تعداد از 3.8 درصد نیروی کار در بریتانیا و تنها 1.3 درصد در اسپانیا متغیر بود.

این در حالی است که هر دو کشور مانند بیشتر کشور های پیشرفته، سن بازنشستگی را افزایش می دهند و حداقل سن بازنشستگی فعلی حدود 66 سال است.

در ایالات متحده، حداقل سن بازنشستگی تقریباً یکسان است، اما با این وجود، سهم کارگران مسن تر با 6.6 درصد نیروی کار بالاتر از مکزیک با 5.1 درصد است.

بر اساس گزارش ویفروم، این واقعیت نشان می دهد که آمریکایی های مسن تر می توانند در کشوری که به شدت به حساب های بازنشستگی فردی متکی است و در خصوص مزایای بازنشستگی عمومی به حقوق بگیران کم تر یاری می نماید، احتیاج به کار طولانی تر احساس نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 فروردین 1402 بروزرسانی: 4 فروردین 1402 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2324

به "در کدام کشور ها افراد بالای 65 سال کار می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در کدام کشور ها افراد بالای 65 سال کار می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید