داور ویدئویی استادیوم آزادی اجاره ای می گردد

به گزارش بوستان گفتگو، به گزارش خبرنگاران، فدراسیون فوتبال ایران پس از الزام فیفا مبنی بر استفاده از داور ویدئویی برای ادامه میزبانی تیم ملی ایران در مرحله انتخابی نهایی جام جهانی قطر خواهان همکاری با شرکت هایتای شد تا بتواند تجهیزات مورد تأیید را به تهران بیاورد.

داور ویدئویی استادیوم آزادی اجاره ای می گردد

فدراسیون فوتبال از اوایل مردادماه مکاتبات خود با این شرکت را که با فیفا قرارداد رسمی برای توسعه استفاده از فناوری یاری داور ویدئویی منعقد نموده است شروع کرد. این شرکت ابتدا نسبت به واگذاری این دستگاه ها و دوربین های تلویزیونی مرتبط با آن اعلام آمادگی کرد اما با جدی شدن موضوع از سوی فدراسیون، نسبت به ادامه مذاکرات امتناع کرد.

شرکت وابسته به فدراسیون جهانی فوتبال علت عدم تمایل برای ارائه خدمات به کشور ایران را تحریم های اقتصادی و بانکی اسم کرد تا شهاب الدین عزیزی خادم و حسن کامرانی فر سراغ گزینه دوم بروند.

کامرانی فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون پس از دریافت مجوز از رئیس فدراسیون مکاتباتی را با یک شرکت آسیایی و یک شرکت اروپایی شروع کرد تا آنها سیستم استفاده از داور ویدئویی را در استادیوم آزادی مجهز نمایند.

کامرانی فر به توافق قطعی با یکی از این شرکت ها رسیده تا تکنولوژی استفاده از VAR را برای مدت چهار روز در استادیوم آزادی مستقر کند تا در ملاقات تیم ملی ایران با کره جنوبی از آن استفاده گردد.

توافق فدراسیون فوتبال با این شرکت در حال نهایی شدن است اما عزیزی خادم همچنان در کوشش است تا با مذاکره با شرکتی اروپایی بتواند این تجهیزات استیجاری را برای مدت بیشتری در تهران نگه دارد.

بنابراین مشکل استفاده از داور ویدئویی با وجود کارشکنی شرکت وابسته به فیفا به طور قطع حل شده است و این تکنولوژی در جریان بازی با کره جنوبی در تهران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تیم ملی فوتبال ایران 15 مهرماه میهمان امارات خواهد بود و سپس در تاریخ 20 مهرماه در تهران از کره جنوبی پذیرایی می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1899

به "داور ویدئویی استادیوم آزادی اجاره ای می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داور ویدئویی استادیوم آزادی اجاره ای می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید