خبرنگاران سلطانی فر: همکاری ایران و چین بعد از پیروزی انقلاب پررنگ تر شده است

به گزارش بوستان گفتگو، تهران- خبرنگاران- وزیر ورزش و جوانان در دیدار با سفیر چین با اشاره به همکاری های مشترک تهران و پکن گفت: در پنجاه سال اخیر به خصوص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این همکاری ها با جدیت بیشتر و بهره مندی از ظرفیت های 2 کشور دنبال می شود.

خبرنگاران سلطانی فر: همکاری ایران و چین بعد از پیروزی انقلاب پررنگ تر شده است

مسعود سلطانی فر در دیدار با چانگ هوا، سفیر چین که امروز در محل وزارت ورزش و جوانان صورت گرفت گفت: امیدوارم در مدت ماموریت شما در ایران شاهد دستاوردهای خوبی از همکاری های دو جانبه باشیم.

وی با اشاره به همکاری های مشترک تهران و پکن گفت: در پنجاه سال اخیر به خصوص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این همکاری ها با جدیت بیشتر و بهره مندی از ظرفیت های 2 کشور دنبال می شود.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر گسترش روابط میان 2 کشور در دو بخش ورزش و جوانان خاطرنشان ساخت: ارتباط نزدیکی میان ایران و چین به وجود آمده است و باید از این شرایط برای تعامل بیشتر بهره گرفت.

وی در ادامه سند همکاری های ورزشی در سال 2010 را یک مبنای خوب برای توسعه همکاری های مشترک دانست و گفت: باید براساس همان سند مذکور دوره های بعدی تمدید شود.

سلطانی فر توانمندی های ورزشی جمهوری خلق چین به خصوص در رشته های پایه مانند شنا و دوومیدانی که افتخارات بسکمک را برای این کشور کسب کرده ، مورد توجه قرار داد و گفت: ورزشکاران ایرانی هم در برخی از رشته های ورزشی از جمله ووشو که ریشه در تاریخ چین دارد هم هم پای ورزشکاران چینی، موفقیت های درخشانی کسب کرده اند.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر برنامه ریزی برای همکاری های بیشتر 2 کشور در رشته های ورزشی تیمی ازجمله فوتبال، والیبال و بسکتبال گفت که این همکاری و پیشرفت می تواند با روابط متقابل به پیشرفت های چشم گیری برسد.

وی توضیح داد: به عنوان نمونه تیم ملی والیبال جزو 8 تیم برتر جهان است و می خواهیم در ارتقای بیشتر این رشته ورزشی همکاری مناسبی با چین داشته باشیم.

سلطانی فر با بیان اینکه از تبادل مدرس و مربیان برای همکاری های فی مابین استقبال می کنیم، اظهار امیدواری کرد با عبور از این ویروس جهانی کرونا با شرکت در همایش های علمی این تبادل اطلاعات بستر بهتری پیدا کند.

وی در خصوص ارتباطات 2 کشور در حوزه جوانان بیان نمود : در طول چند سال اخیر جوانان ما در قالب گروه های فرهنگی از کشور چین بازدید کردند و پیشرفت های شما مورد بررسی و توجه جوانان ایران قرار گرفته است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به گسترش ارتباطات پکن و تهران به خصوص در بخش جوانان اظهار امیدواری کرد که برنامه استراتژیک 25 ساله به تصویب مقامات دو کشور برسد و شاهد ارتباطات، سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی بهتر از گذشته باشیم.

وی در ادامه از احداث مجموعه ورزشی پیشرفته در جنوب تهران خبر داد و گفت: خواهان بهره مندی از ظرفیت های سرمایه گذاری چین در این خصوص هستیم.

سلطانی فر گفت: مشارکت در احداث این پروژه برای هر 2 کشور به خصوص سرمایه گذاران چینی تاثیرگذار است و می تواند روابط اقتصادی را به خوبی گسترش دهد.

وی تاکید کرد: اراده روسای جمهور 2 کشور گسترش همکاری های اقتصادی است و باید کمک کنیم این فرایند با سرعت بیشتری به پیش برود.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1274

به "خبرنگاران سلطانی فر: همکاری ایران و چین بعد از پیروزی انقلاب پررنگ تر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سلطانی فر: همکاری ایران و چین بعد از پیروزی انقلاب پررنگ تر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید