صالحی امیری: ووشو یکی از امیدهای ما در بازی های آسیایی 2022 است، فدراسیون ها موظف به کسب موفقیت هستند

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: در 10 سال گذشته ووشو در زیرساخت ها و در توسعه ورزش حرفه ای به خوبی حرکت نموده است.

صالحی امیری: ووشو یکی از امیدهای ما در بازی های آسیایی 2022 است، فدراسیون ها موظف به کسب موفقیت هستند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در مورد بازدید از فدراسیون اسکیت گفت: در برنامه جاری ما در هر هفته بازدید از یک تا دو فدراسیون قرار داده شده است که بازدید از فدراسیون اسکیت یکی از این برنامه ها بود. اسکیت رشته ای که رو به جهش است و آینده خوبی برای آن پیش بینی می کنم و بدون تردید در بازی های آسیایی 2022 هانگژو خواهد درخشید. این رشته احتیاج به حمایت در بخش تجهیزات و سایر موارد را دارد .به همین منظور در مجموع 2 میلیارد ریال برای تجهیزات این رشته که ارزی است در نظر گرفتیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه به بازدید از فدراسیون وزنه برداری اشاره نمود و گفت: در وزنه برداری محدودیت سهمیه داریم و هنوز کسب سهمیه نکردیم و شرایط سختی را داریم اما این رشته عزم خود را جزم نموده تا 2 سهمیه المپیک را کسب کند و در المپیک حاضر باشد. مجموعه شرایطی به ما تحمیل شد سهمیه ما را بسیار نازل کرد. بعد از کشتی برنامه ریزی خود را بر روی وزنه برداری برای کسب سهمیه المپیک متمرکز کردیم اما اکنون نباید توقع و انتظار زیادی را برای این رشته ایجاد کنیم.

صالحی امیری تاکید نمود: برداشت ما این است وزنه برداری اگر دو سهمیه کسب کند، می تواند در المپیک درخشش خوبی داشته باشد اما شرایط سختی در پیش دارد. ما در عمان و در نشست اخیر مجمع شورای المپیک آسیا با دبیرکل فدراسیون دنیای درباره وزنه برداری ایران گفت وگو کردیم که قول همکاری دادند اما به لحاظ قواعد بین المللی وزنه برداری دست ما بسته است و همان 2 سهمیه را می توانیم داشته باشیم. اینها در شرایطی است که شرایط سهراب مرادی هم خاص است و باید مراقبت ویژه انجام گردد. بین مرادی و رستمی کسب سهمیه خواهیم داشت و همچنین در وزن های دیگر باید نتیجه ای که در نهایت خواهیم گرفت چه خواهد بود.

وی در ادامه به بازدید از فدراسیون بسکتبال اشاره و یادآوری کرد: بسکتبال در حال جهش است و باید گفت آینده خوبی برای این رشته در راه است و همین که به کسب سهمیه المپیک نزدیک می گردد یعنی خود به هدف نزدیک شد. به شخصه معتقدم والیبال و بسکتبال جهش خوبی داشتند و امروز والیبال جزو مدعیان دنیا است و داورزنی در توسعه آن نقش بی نظیری داشت و بسکتبال هم همین راستا را در پیش گرفته است.

رئیس کمیته ملی المپیک به بازدید خود از فدراسیون ووشو هم اشاره نمود گفت: در 10 سال گذشته این رشته در زیرساخت ها و در توسعه ورزش حرفه ای به خوبی حرکت نموده است و این رشته امروز قهرمان دنیا و در کنار چین مدعی دنیا و رشته ای پرمدال است. همچنین دیدم لیگ را به خوبی برگزار کردند.

صالحی امیری یادآور شد: اینها مجموعه ای است که علی نژاد پایه گذاری نموده و برادران صدیقی آن را دنبال کردند و مجموعه ای که ایجاد شده یکی از امیدهای ما در بازی های آسیایی 2022 است. معتقدم با عزمی که صدیقی، اجاقی و تیم همراهشان دنبال می نمایند، ووشو صندلی ایران را در آسیا و در بازی های آسیایی هانگژو تغییر خواهد. انتظار دارم رسانه ملی بیشتر به این رشته توجه کند.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره بازدید از فدراسیون ورزش سه گانه هم گفت: این رشته سخت و جذاب و خاص است و چندین اردو برگزار کرد. این رشته رو به رشد است و به آینده آن خوش بین هستیم.

وی در مورد اینکه کمیته ملی المپیک جدا از بودجه مصوب فدراسیون ها در سال 99،در این ماه های سرانجامی سال مجموعا چه میزان به فدراسیون ها یاری نموده است، یادآوری کرد: مسئله فدراسیون ها با مسائل بیرون متفاوت است و آنها از الان تا المپیک احتیاج به یاری دارند. همچنین باید از 1400 تا بازی های آسیایی از آنها حمایت کرد. نمی توان یاری ها را 6 ماه مانده به المپیک انجام داد و باید حداقل یک تا دو سال قبل انجام داد تا ظرفیت های خود را بالا ببرند.

صالحی امیری تاکید نمود: ما تا الان 30 میلیارد تومان به فدراسیون ها یاری کردیم. 14 میلیارد تومان نیز به فدراسیون های ورزشی یاری اقتصادی غیر مستقیم کردیم که تا سرانجام سال مجموعا 50 میلیارد تومان یاری به فدراسیون های قهرمانی برای توسعه ظرفیت ها، برگزاری در اردو و مسابقات بین المللی یاری کردیم.

وی به یاری به فدراسیون های وزنه برداری و بسکتبال اشاره نمود و گفت: همه فدراسیون ها در حال هزینه هستند و الان باید از آنها حمایت گردد. بیشترین یاری های اقتصادی مستقیم به فدراسیون کشتی با رقم هفت میلیارد و 800 میلیون تومان و کمترین آن به فدراسیون های سه گانه، کارگری و دانشجویی با رقم یکصد میلیون میلیون تومان بوده است. غیر از این مثلا برای فدراسیون اسکیت، بودجه از 120 میلیون به 320 میلیون تومان رسید. همچنین 200 میلیون تومان به جز 150 میلیون تومان که برای کوراش دادیم، به ووشو تعلق گرفت. این یاری ها جدا از هزینه های غیر مستقیم در تهیه بلیط، حقوق قهرمانان و بورسیه ها است.

صالحی امیری گفت: همه ورزشکارانی که سهمیه المپیک توکیو را چه در گذشته و چه حال کسب کردند تا تیرماه سال آینده در مجموع 90 میلیون تومان خود را دریافت می نمایند. البته این پرداخت ها در مقابل احتیاج فدراسیون ها ناچیز است و باید راستاهای جدید برای درآمدزایی فدراسیون ها ایجاد گردد و مجلس در لایحه بودجه می تواند تاثیرگذار باشد و به فدراسیون ها یاری کند. احتیاج فدراسیون ها چندین برابر توان ما در تامین بودجه است.

وی در سرانجام در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون ها نیز بعد از المپیک باید در مقابل نتایج خود جوابگو باشند، گفت: برنامه های ما دو جانبه است و تیم ستاد بازی های ما در کمیته با فدراسیون ها جلسه دارند و برنامه ها را امضا می نمایند. این یک راستا دو طرفه است ما وظیفه حمایت و پشتیبانی و فدراسیون ها وظیفه کسب موفقیت را دارند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1575

به "صالحی امیری: ووشو یکی از امیدهای ما در بازی های آسیایی 2022 است، فدراسیون ها موظف به کسب موفقیت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: ووشو یکی از امیدهای ما در بازی های آسیایی 2022 است، فدراسیون ها موظف به کسب موفقیت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید