حملات اسرارآمیز به ده ها اثر تاریخی موزه های برلین

به گزارش بوستان گفتگو، پلیس برلین از یک سلسله حملات اسرارآمیز به موزه های معروف برلین پرده برداشت. در این حملات بیش از 70 اثر تاریخی و هنری از تابلوهای ارزشمند گرفته تا مجسمه های سنگی و تابوت های باستانی سه موزه واقع در جزیره موزه برلین، آسیب دیدند. مهاجمان نوعی مایع روغنی به این آثار پاشیده اند که لکه های آشکاری را برجای گذاشته است.

حملات اسرارآمیز به ده ها اثر تاریخی موزه های برلین

به گفته پلیس، مقامات آلمانی خبر حمله به موزه پرگامون، نئوس و گالری ملی آلت برلین را برای بیش از دو هفته مخفی نموده بودند.

رسانه های آلمانی در پوشش خبر این حملات، از آن به عنوان یکی از بزرگترین حملات به آثار هنری و عتیقه جات در آلمان پس از جنگ جهانی دوم یاد کردند.

مارتین دمس، سخنگو پلیس برلین ضمن اشاره به این خبر، اعلام نمود: اداره تحقیقات جنایی پلیس برلین تحقیق درباره خسارت وارده به آثار هنری و تاریخی به نمایش گذاشته در این موزه ها را شروع نموده است.

به گفته دمس، پلیس معتقد است حملات به موزه در روز سوم اکتبر (12 مهر 99) همزمان با روز وحدت در آلمان و در ساعت فعالیت موزه ها روی داده است.

پلیس برلین به انگیزه احتمالی مهاجمان اشاره ای ننموده است اما هفته نامه دی زایت آلمان در گزارشی به ارتباط آتیلا هیلدمن از کنشگران منتقد اقدامات دولت آلمان در کوشش برای مهار کرونا به این حملات پرداخت که همین چند ماه گذشته درباره جزیره موزه برلین یک سری تئوری توطئه ارائه داده بود.

هیلدمن در کانال تلگرامی خود مدعی شده بود موزه پرگامون که به دلیل شیوع کرونا بخشی از تابستان را تعطیل بود، محل نگهداری از تاج و تخت شیطان است.

وی گفته بود این موزه مرکز شیطان پرستی جهانی و جنایت کرونا است که در آن انسان ها را شبانه قربانی نموده و بچه ها را مورد آزار قرار می دهند.

خبرگزاری فرانسه، جزیره موزه برلین از محوطه های تاریخی فهرست میراث جهانی یونسکو است و سالانه حدود سه میلیون بازدیدکننده دارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1398

به "حملات اسرارآمیز به ده ها اثر تاریخی موزه های برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات اسرارآمیز به ده ها اثر تاریخی موزه های برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید